Чернігівщина – один з регіонів, де в перші дні повномасштабного російського вторгнення відбувалися активні бойові дії. Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області зіткнулися з новими викликами, зокрема - ліквідація наслідків ворожих обстрілів на агропромислових об’єктах та фермерських господарств, нестача засобів медичного призначення та частини медикаментів.
У тісній співпраці з військово-цивільною адміністрацією, органами місцевого самоврядування і керівниками сільгосппідприємств працівники Держпродспоживслужби доправляли в населені пункти громад хліб та ліки для тяжкохворих і нужденних, надавали допомогу у перевезенні бажаючих з оточеного Чернігова до більш безпечних місць, спільно з волонтерами допомагали лікарням і ФАПам з ліками, харчування продуктами та засобами гігієни.
Крім гуманітарної допомоги, представники ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області продовжували виконувати і свої безпосередні професійні обов’язки. Зокрема, тривало виконання Плану протиепізоотичних заходів та лікування тварин. Наразі у населених пунктах регіону проти сказу щеплено 18 069 тварин і проти хвороби Ньюкасла – 272 304 голів птиці.
Фахівці структурних підрозділів Держпродспоживслужби у складі комісійних груп забезпечували і продовжують забезпечувати щоденний нагляд на ціни соціально значущих харчових продуктів під час воєнного стану у кожній територіальній громаді.
Міжрайонні державні лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів також виконували свої функції, як-то проводили бактеріологічні, серологічні, хімічні, паразитологічні та радіологічні дослідження. Також, за можливості, працювали лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи.
Чернігівська міська державна лікарня ветеринарної медицини завдяки отриманій від Чернігівського медичного центру вагомій медичній гуманітарній допомозі змогла не лише продовжити свою роботу у звичайному режимі, надаючи послуги хворим тваринам, а й частину медикаментів та засобів медичного призначення використати на потреби вразливих категорій жителів Чернігова.
Залучались фахівці і до роботи щодо фіксації фактів руйнування чи пошкодження внаслідок бойових дій агропромислових об’єктів, сільськогосподарської техніки, посівних площ сільськогосподарських культур.
У фермерських господарствах, які постраждали внаслідок російської агресії, спеціалісти брали участь в роботі комісії з встановлення факту загибелі та захоронення трупів великої рогатої худоби.
Держпродспоживслужба Чернігівщини продовжує працювати над забезпеченням санітарного та епідемічного благополуччя населення та вживає заходів щодо безпечності харчових продуктів, наближаючи мир і перемогу!