Сьогодні у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Житомирській області розпочався семінар для державних фітосанітарних інспекторів щодо роботи в системі Phytosanitary Inspection System (PHIS) з рішенням еPhyto, яка розроблена та впроваджується за сприяння проєкту Global Alliance for Trade Facilitation (GIZ) та європейського проєкту EU4SaferFood.
У триденному заході поетапно візьме участь 24 державних фітосанітарних інспектори Головного управління. Відкрив семінар заступник начальника Головного управління Олександр Кузьменко, який зазначив, що Держпродспоживслужба нині є учасником інтеграційного процесу розвитку в різних напрямах, зокрема, і в частині цифровізації процесів у сферах захисту та карантину рослин. Також він наголосив, що використання сучасних цифрових технологій суттєво поліпшить та спростить процедуру отримання фітосанітарних послуг в онлайн режимі та відкриє нові можливості для експортерів. Тому ініційовано проведення практичного семінару з метою ознайомлення державних фітосанітарних інспекторів з новими функціональними можливостями інформаційної системи PHIS, зокрема і в частині реалізації еPhyto.
У ролі спікерів семінару виступили заступник начальника управління фітосанітарної безпеки Альона Яцковська, начальник відділу фітосанітарних заходів на кордоні Ніна Чупахіна та провідний спеціаліст відділу карантину рослин Юлія Дуб, які напередодні здобули відповідні знання та навички у ході всеукраїнського навчального семінару, що відбувся в м.Житомирі наприкінці грудня 2024 року.
Сьогодні під час практичних занять щодо оформлення документів в системі PHIS при здійсненні фітосанітарного контролю учасникми семінару опрацьовано аспекти роботи з реєстром отриманих сертифікатів та їх використання при проведенні фітосанітарних процедур. Також детально опрацьовано алгоритми роботи з документами в інформаційній системі при оформленні експортних вантажів та переміщенні їх в межах України. Крім того, спеціалісти відпрацювали низку ситуативних вправ з оформлення вантажів з об’єктами регулювання, які ввозяться в Україну, або вивозяться за межі країни.
Окрім здобуття практичних навичок щодо ефективної роботи в інформаційній системі PHIS, учасники семінару обмінялися досвідом роботи та поділилися власними шляхами вирішення виробничих питань, які виникають в роботі.