25.05.2023 року у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Полтавській області відбулася робоча нарада за участі фахівців ДП «Полтавастандартметрологія» і спеціалістів Управління захисту споживачів і контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області.
Розпочала нараду начальниця Держпродспоживслужби Полтавщини - Яніна Аранчій. Наголосила на важливості заходу і необхідності поглиблення співпраці між державними установами. Все для того, щоб не допустити на ринок області неякісної нехарчової продукції.
Ірина Максимішина, в.о. начальника управління захисту споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області зазначила, що світлотехнічна продукція, що вводиться в обіг та реалізується на території України повинна відповідати вимогам відповідних технічних регламентів та державних стандартів. Тож, завдання спеціалістів захисту споживачів Служби – не допустити на споживчий ринок області неякісного товару.
Тетяна Федорина, начальниця служби з оцінки відповідності світлотехнічної та електропобутової продукції ДП «Полтавастандартметрологія», увагу присутніх зосередила на Технічному регламенті, що визначає основні вимоги стосовно енергетичного маркування електричних ламп та світильників. Наголосила, на які вироби поширюється дія Технічного регламенту, на які - ні. Розповіла про класи енергоефективності ламп та світлодіодних модулів, що таке енергетична етикетка, торкнулася і обов’язків виробників і постачальників.
Світлана Шпак, в. о. заступника генерального директора із стандартизації та оцінки відповідності – начальниця випробувального центру з підтвердження відповідності ДП «Полтавастандартметрологія» вказала на недоліках при проведенні експертизх відповідності технічним регламентам та наголосила, що інформація в декларації повинна відповідати технічним регламентам продукції.
Під час круглого столу фахівці Держпродспоживслужби Полтавщини і ДП «Полтавастандартметрологія» домовилися підписати Меморандуму про співпрацю. Все для того, щоб налагодити ефективну співпрацю задля єдиної мети – не допустити на ринок Полтавщини неякісної продукції.