Наразі в Україні триває парентеральна кампанія з вакцинування домашніх тварин проти сказу. З початку року фахівці мережі державних лікарень ветеринарної медицини Держпродспоживслужби провакцинували 2 434 988 тварин, зокрема із них 1 265 548 собак та 947 090 котів, і з кожним тижнем ці показники зростають. Про це зазначив перший заступник Голови Держпродспоживслужби Олег Осіян під час засідання надзвичайної координаційної групи для України (ICG).
Під час зустрічі учасники обговорили стан виконання спільних напрацювань щодо боротьби зі сказом, зокрема підвищення спроможності лабораторної системи Держпродспоживслужби.
Так, для покращення можливостей лабораторій України діагностувати сказ, в рамках підходу «Єдине здоров’я», і за підтримки ВООЗ в Україні та інших міжнародних партнерів було проведено низку лабораторних тренінгів «Полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) в діагностиці сказу та основи біобезпеки і біозахисту», у яких взяли участь понад 80 спеціалістів ветеринарних лабораторій Держпродспоживслужби з усієї України.
Такі тренінги є частиною впровадження нових методів діагностування сказу, які дозволяють вчасно приймати відповідні рішення і запобігають масовому поширенню інфекційних хвороб серед тварин та населення.
Окрім того, учасники обговорили міжнародний досвід пероральної імунізації котів та собак з метою можливого імплементування такого методу з використанням відповідної вакцини на території України.
Держпродспоживслужба продовжує спільно з міжнародними організаціями роботу з напрацювання нових ініціатив з реалізації заходів профілактики захворювання, з врахуванням їх застосування в умовах військового стану в Україні.
Додатково. Надзвичайна координаційна група для України (ICG) була створена на початку повномасштабного вторгнення в Україні, за участі представників ФАО, Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин, ВООЗ, МАГАТЕ, Європейської Комісії та інших світових стейкхолдерів і недержавних організацій, які допомагають Україні.