2 січня під головуванням заступника голови Комісії, начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Юрія Павлішена пройшло засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернігівській обласній військовій адміністрації. До засідання, окрім членів комісії, у форматі онлайн долучилося близько 50 учасників: начальники районних військових адміністрацій, голови територіальних громад, керівники районних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, районних державних лікарень ветеринарної медицини, представники місцевого самоврядування, користувачі мисливських угідь області.
Під час вступного слова Юрій Павлішен відмітив, що попри всі труднощі, які доводилося долати спеціалістам Головного управління Держпродспоживслужби Чернігівщини у 2024 році, був зроблений колосальний об’єм роботи, презентував результати виконання Плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин у Чернігівській області за 2024 рік. Коротко надав інформацію про епізоотичну ситуацію щодо африканської чуми свиней, сказу тварин, лейкозу великої рогатої худоби, заходи з профілактики високопатогенного грипу птиці. Зазначив, що заплановані заходи по профілактичних щепленнях, лікувально-профілактичних обробках, діагностичних дослідженнях виконані, проведено ряд інших моніторингових лабораторних досліджень відповідно до Плану, в тому числі на транскордонні захворювання (ящур, чума ДРХ, катаральна лихоманка, заразний вузликовий дерматит та інші.).
Членами комісії позитивно схвалено роботу Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області у забезпеченні виконання завдань у рамках, передбачених Планом протиепізоотичних заходів на 2024 рік.
У ході засідання очільник ознайомив з Планом протиепізоотичних заходів на 2025 рік. Повідомив, що навесні 2025 року на території області, планується проведення кампанії з пероральної імунізації диких м`ясоїдних тварин проти сказу наземним розподілом принад. З цією метою при всіх районних державних адміністраціях проведені засідання Державних надзвичайних протиепізоотичних комісій, визначено площу, на якій буде проведена пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин: Корюківський район – 2480 кв.км. (протокол № 11 від 24.12.2024), Ніжинський - 6140 кв.км. (протокол № 7 від 26.12.2024), Новгород-Сіверський - 1300 кв.км. (протокол № 4 від 25.12.2024), Прилуцький-4060 кв.км. (протокол № 12 від 24.12.2024), Чернігівський - 5100 кв.км. (протокол № 44 від 30.12.2024), всього по області – 19080 кв.км.
При цьому заходи щодо організації та проведення пероральної імунізації необхідно проводити в тісній співпраці та комунікації всіх зацікавлених служб та організацій у відповідності до методичних рекомендацій «Планування, організація та проведення пероральної імунізації м`ясоїдних тварин проти сказу» (далі – Методичні рекомендації), розглянутих та схвалених Науково-методичною радою Державної служби України з питань безпечності харчових
продуктів та захисту споживачів (Протокол № 1 від 24.04.2018, зі змінами та доповненнями внесеними згідно із Протоколом № 3 від 20.12.2018).
Серед актуальних питань на засіданні розглянуто й ряд інших питань:
Також було наголошено на тісній співпраці з громадами й органами місцевого самоврядування щодо сприяння фахівцям державних установ ветеринарної медицини у проведенні належного контролю за епізоотичною ситуацією території області, а також забезпеченні належної комунікації з місцевими медіа в напрямку проведення широкої інформаційно-роз’яснювальної роботи.
За результатами засідання ДНПК було прийнято низку рішень щодо забезпечення виконання ряду заходів із забезпечення стабільної епізоотичної ситуації, здоров’я та благополуччя тварин протягом 2025 року.