Які порушення виявила Держпродспоживслужба на підприємствах і об’єктах водопостачання та водовідведення Черкащини у 2020 році
опубліковано 03 березня 2021 року о 14:57

Минулого року фахівці управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області взяли участь у більш як 300 перевірках, комісійних обстеженнях комунальних водопровідно-каналізаційних підприємств, об’єктів централізованого та нецентралізованого водопостачання. У 71 (24 %) випадках були виявлені порушення вимог санітарного законодавства.

Основними порушеннями були:

 • відсутність технологічного регламенту;
 • відсутність робочої програми з підготовки води та виробничого лабораторного контролю безпечності та якості питної води;
 • потреба у капітальному ремонті водозабірних та водоочисних споруд;
 • відсутність достатнього запасу реактивів для очищення та знезараження води;
 • порушення у дотриманні режимів господарювання в зонах санітарної охорони джерел централізованого питного водопостачання тощо.

Органи виконавчої влади та місцевого самоврядування недостатньо вживають заходів щодо покращення технології водопідготовки та доведення якості питної води до гігієнічних нормативів. Як наслідок, комунальні водогони міст Золотоноша, Ватутіне, Городище, Кам’янка, Тальне, Чигирин, смт Катеринопіль, Маньківка, Чорнобай продовжують подавати населенню питну воду з відхиленнями від вимог за окремими показниками якості, зокрема, органолептичними показниками, показником загальної жорсткості, вмістом заліза, марганцю, нітратів. У зв’язку з цим, жителі даних населених пунктів позбавлені можливості вживати доброякісну питну воду. Окремі комунальні водогони області через зволікання у реконструкції водозабірних споруд та зниження дебіту води у підземних свердловинах питного водопостачання здійснюють подачу води з перебоями.

Відповідно до п. 3.10. Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» виробництво питної води повинно здійснюватися за нормативно-технічним документом та відповідно до технологічного регламенту або іншого документа з описом технологічного процесу виробництва питної води, що пройшли державну санітарно-епідеміологічну експертизу та отримали позитивний висновок.

На сьогодні розроблені та погоджені в установленому порядку нормативні документи на виробництво питної води лише на комунальних підприємствах Черкас, Сміли, Умані, Корсунь-Шевченківського, Чигирина, смт Драбів та двох сільських водогонах Черкаського району (сіл Дубіївка, Степанки).

Виробничий лабораторний контроль якості питної води, як це передбачено розділом IV Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» не організовано на третині (31,5%) водогонів області. Зокрема: КП «Комунальник» м. Городище, КП «Водогін» смт Вільшана Городищенського району, КП «Дніпро» с. Домантово Золотоніського району, КП «Комунальник» с. Благодатне Золотоніського району, КП «Добробут» с. Гельмязів Золотоніського району, сільських та відомчих водогонах Городищенського, Драбівського, Канівського, Катеринопільського, Лисянського, Корсунь-Шевченківського, Лисянського районів. У значній частині водогонів виробничий лабораторний контроль проводиться не в повному об’ємі, практично не проводяться дослідження питної води за вірусологічними, окремими санітарно-хімічними показниками. Із 116 громадських криниць децентралізованого водопостачання, паспортизовані лише 11 (Кам’янський район).  

За результатами лабораторних досліджень якості та безпечності питної води з централізованих та нецентралізованих джерел водопостачання найгірша якість питної води за санітарно-гігієнічними показниками зареєстрована в Жашківському, Катеринопільському, Корсунь-Шевченківському, Чорнобаївському районах, за мікробіологічними – в Драбівському, Городищенському, Кам’янському, Уманському районах.

За результатами проведених перевірок, стану виконання рішення регіональної комісії з ТЕБ та НС від 11.06.2020 № 29 «Про заходи щодо покращення забезпечення населення області якісною та безпечною питною водою» фахівцями Держпродспоживслужби області на керівників комунальних водопровідно-каналізаційних підприємств області, сільських голів накладено 14 штрафів (Уманське, Звенигородське, Золотоніське, Канівське, Катеринопільське, Тальнівське, Христинівське, Черкаське, Чигиринське управління) на суму більш як 3800 грн., на адреси керівників об’єктів водопостачання направлено 1 розпорядження, 132 приписи, пропозиції щодо усунення виявлених порушень


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux