До Кобеляцької дільниці ветеринарної медицини, що входить до структурного підрозділу Полтавської обласної державної лікарні ветеринарної медицини, 25 жовтня 2023 року надійшло повідомлення про загибель великої рогатої худоби, у якої напередодні спостерігали клінічні ознаки подібні до сказу.
Фахівцями Кобеляцької дільниці ветеринарної медицини створено комісію та здійснено виїзд на місце події для проведення епізоотичного обстеження, відбору патологічного матеріалу та направлення його до Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області з метою виключення захворювання тварини на сказ, а також проведення необхідних ветеринарно-санітарних заходів згідно чинної Інструкції «Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин», затвердженою наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 15 березня 1994 року №5, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 31 березня 2004 року №54/263.
Відповідно звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Регіональної державної лабораторії Держпродсроживслужби в Полтавській області 25 жовтня 2023 року підтверджено захворювання корови на сказ.
Кобеляцькою дільницею ветеринарної медицини Полтавської районної дільничної лікарні ветеринарної медицини Полтавської обласної державної лікарні ветеринарної медицини та Полтавським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області підготовлено необхідні матеріали та ініційовано засідання місцевої надзвичайної протиепізоотичної комісії при Білицькій селищній територіальній громаді з метою встановлення карантинних обмежень та оголошення неблагополучною територію села Марківка, Білицької селищної територіальної громади Полтавського району. До загрозливої зони неблагополучного пункту віднесено території сіл Вітрова Балка, Гребля, Дружина, Свічкареве, Трояни, Чумаки та Шапки, Бутенки.
Ще один випадок сьогодні зафіксовано у Білицькій громаді, що на Полтавщині.!
У неблагополучних пунктах розпочинаються оздоровчі заходи. Державною службою ветеринарної медицини будуть проводитись БЕЗКОШТОВНІ щеплення проти сказу всіх сприятливих тварин у неблагополучному пункті та загрозливій зоні. Закликаємо місцевих мешканців та власників домашніх тварин надати їх для проведення вакцинації, адже сказ – це надзвичайно небезпечне вірусне захворювання тварин та людей, яке викликає розлади центральної нервової системи та закінчується загибеллю.
Сказ невиліковний, тому найкраща профілактика цієї хвороби – це проведення щорічної профілактичної вакцинації ваших домашніх улюбленців та сільськогосподарських тварин.