Сьогодні, 15 жовтня, за ініціативи Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, під головуванням першого заступника начальника Херсонської ОВА Дмитра Бутрія відбулося позачергове засідання Херсонської обласної державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК).
Основне питання, яке розглядалося під час засідання, – заходи з профілактики та недопущення поширення захворювання на високопатогенний грип птиці на підконтрольній території Херсонської області.
Під час засідання було наголошено на неухильному виконанні Плану комплексних заходів в Херсонській області на 2024-2027 роки з профілактики високопатогенного грипу птиці та дій різних служб у разі виникнення підозри або встановлення захворювання. Напрацьовано відповідні протокольні доручення щодо вжиття першочергових заходів з метою забезпечення своєчасного реагування на можливі випадки захворювання та/або загибелі птиці в регіоні та недопущення поширення захворювання.
Довідково. Високопатогенний грип птиці (ВПГП) – масове захворювання диких птахів та домашньої птиці, спричинене вірусом, який може передаватися від хворої птиці людині. Хвороба має серйозні наслідки для суспільства в усьому світі та є частиною програм моніторингу ВООЗ.
Вірус пташиного грипу належить до великої групи різноманітних вірусів грипу типу А, які можуть інфікувати людей, птахів (індиків, курей, качок) і тварин (свиней, коней, котів тощо). Оскільки основним резервуаром для високопатогенних вірусів грипу служать перелітні птахи, які можуть передавати їх свійській птиці через безпосередній контакт, то спалахи грипу в птахівничих господарствах зазвичай відбуваються під час сезонних міграцій пернатих – навесні і восени.
Рекомендації щодо профілактики грипу птиці:
При виявленні перших ознак захворювання чи незвичної поведінки птиці, особливо у випадку масової загибелі домашньої чи дикої птиці, необхідно терміново сповістити територіальний орган Держпродспоживслужби за місцем виявлення такої птиці.