Державними фітосанітарними інспекторами управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області продовжуються обстеження старих вогнищ та виявлення нових вогнищ розповсюдження регульованих шкідливих організмів на території м. Запоріжжя та Запорізького району.
Так, спеціалістами Головного управління були проведені обстеження на наявність регульованих шкідливих організмів, таких як амброзія полинолиста, повитиця польова, ценхрус довгоголковий.
Всього на території міста Запоріжжя та Запорізького району обстежено: амброзії полинолистої 66020 га; повитиці польової - 10188 га; ценхрусу довгоголкового — 10179 га. Підтверджено старі вогнища: амброзії полинолистої на території міста Запоріжжя – 75 га, на території Запорізького району — 63999 га; повитиці польової на території міста Запоріжжя — 2,9 га; повитиці польової на території Запорізького району – 6714 га.
07 липня 2025 року спільно з представником районної адміністрації Запорізької міської ради по Дніпровському району проведено рейд щодо виявлення, локалізації та ліквідації карантинних бур'янів на території паркових зон на площі 10 гектарів, у ході якого були виявлені поодинокі рослини амброзії. Стан територій знаходиться в задовільному стані, на територіях проведено знищення бур’янів та амброзії полинолистої. Спеціалістами комунальних підприємств постійно вживаються відповідні заходи зі знищення небезпечної рослини. Під час проведення рейдів надавались роз’яснення щодо боротьби з карантинними рослинами.
Рейди щодо боротьби з амброзією передбачають виявлення та знищення цієї рослини до початку її цвітіння, щоб запобігти поширенню алергенного пилку. Ці рейди проводяться на різних територіях, включаючи приватні садиби, паркові зони, підприємства та установи. Основна мета - не допустити щоб амброзія розмножувалася та викликала алергічні реакції у людей.
Амброзія полинолиста є небезпечним алергеном. Її пилок може викликати алергічні реакції у багатьох людей, зокрема, сінну лихоманку, що проявляється у вигляді чхання, кашлю, сльозотечі, свербіння в очах та носі, а також утрудненого дихання.
Методи знищення:
Довідково. Амбро́зія полиноли́ста (Ambrosia artemisiifolia L.) - вид отруйних трав'янистих рослин, які належить до карантинних бур'янів, завдають великої шкоди не лише сільському господарству, але й здоров'ю людини. За життєвою стратегією — заселяє сади, городи, узбіччя доріг, залізничні насипи, луки, пасовища, пустирі тощо. Розмножується амброзія насінням, яке утворює у великій кількості. Добре розвинені рослини можуть давати по 30—40 тисяч насінин, а окремі екземпляри до 80—100 тисяч. Насіння зберігає схожість у
ґрунті до 40 років. Надмірно висушує і виснажує ґрунти, а при великому забур'яненні культурні рослини гинуть. Перші сходи амброзії з'являються у квітні. Цвітіння починається наприкінці червня - початку липня і триває до вересня. Плодоносить бур'ян у вересні-жовтні. Насіння здатне проростати навіть у недозрілій формі, оскільки, потрапляючи в ґрунт, зберігає свою схожість протягом 20 років.