В Державному науково-дослідному інституті лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи проводять актуальні дослідження методом рідинної хроматографії
опубліковано 07 квітня 2025 року о 10:47

Заступник Голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Захарін відвідав з робочим візитом лабораторію рідинної хроматографії Державного науково-дослідного інституту лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.

Ключова тема візиту: вивчення можливостей активізації наукових та лабораторно-діагностичних досліджень, у тому числі на основі використання сучасних інформаційно-комунікаційних та цифрових технологій.

Сергій Захарін повідомив, що за дорученням Голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука систематично виконуються серйозні заходи, спрямовані на подальше підвищення результативності роботи установ лабораторної мережі. Приділяється велика увага питанням належного нормативно-правового та методичного забезпечення діагностичної роботи. Значно активізовано роботу з підвищення кваліфікації фахівців. Впроваджуються передові інформаційно-комунікаційні та цифрові технології. Підтримується ефективна співпраця з міжнародними партнерами.

Директор інституту Олександр Піщанський повідомив, що у лабораторії рідинної хроматографії проводять визначення залишкової кількості ветеринарних препаратів у продуктах тваринного походження методом рідинної хроматографії з використанням мас-спектрометричного детектора. Дослідження проводять: у молоці та молочних продуктах, у м'язах тварин та м'ясних продуктах, у печінці тварин, в яйцях та яєчних продуктах, у рибі, у рапанах, у меді, у біологічному матеріалі - у сечі та вмістимому шлунка. Лабораторія забезпечена належним кадровим потенціалом – працюють 5 лікарів ветеринарної медицини, що спеціалізуються на хімічній токсикології.

Визначаються такі групи показників: тетрацикліни; аміноглікозиди; β-лактами, цефалоспорини; макроліди; фторхінолони; сульфаніламідні препарати; нітрофурани; нітроімідазоли; хлорамфенікол; антигельмінтики; седативні препарати; β-агоністи; тиреостатики; стероїдні гормони та стильбени; лактони резорцилової кислоти; кортикостероїди; нестероїдні протизапальні препарати; кокцидіостатики; карбадокс і олаквіндокс; фарби; колхіцин; фіпроніл; меламін; ізоніазид.

Лабораторія рідинної хроматографії бере активну участь у виконанні заходів Плану моніторингу залишків ветеринарних препаратів та інших забруднювачів у живих та необроблених харчових продуктах тваринного походження», що виконується відповідно до Директиви 96/23/ЄС від 29 квітня 1996 року.

Сергій Захарін поспілкувався з науковими працівниками лабораторії, а також оглянув наявний парк наукового та лабораторного обладнання. Під час робочих обговорень ставилися питання щодо можливостей розширення кількості замовлень, оптимізації механізмів ліцензування та акредитації лабораторно-діагностичної роботи, залучення ресурсів міжнародної допомоги до подальшого розвитку інституту.

«Державний науково-дослідний інститут лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи використовує передові методи та методики досліджень, у тому числі і метод рідинної хроматографії, який дозволяє отримати надійні результати. Лабораторія рідинної хроматографії бере активну участь у виконанні заходів Плану моніторингу залишків ветеринарних препаратів та інших забруднювачів у живих та необроблених харчових продуктах тваринного походження», що виконується відповідно до Директиви 96/23/ЄС від 29 квітня 1996 року. Для досліджень використовується сучасне аналітичне обладнання та сертифіковані реактиви і стандартні зразки. Лабораторія увесь час працює над удосконаленням роботи, валідацією та розширенням спектру показників відповідно до вимог Європейського Союзу. Приємно відзначити, що ця робота виконується на основі застосування сучасних інформаційно-комунікаційних та цифрових технологій», - зазначив Сергій Захарін.

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux