Україна та Німеччина обговорили поглиблення співпраці у сфері торгівлі продукцією птахівництва

опубліковано 05 березня 2026 року о 14:48

Сьогодні заступник Голови Держпродспоживслужби Володимир Кустуров провів робочу зустріч з представниками Федерального міністерства сільського господарства, продовольства та регіональної ідентичності Федеративної Республіки Німеччина. До зустрічі долучились Оксана Осьмачко, радниця Голови Держпродспоживслужби, а також профільні фахівці служби.

 «Для України важливо зберігати прозорий і професійний діалог з партнерами з Європейського Союзу. Поглиблення співпраці та узгодження технічних підходів у питаннях контролю хвороб тварин сприятиме стабільності торгівлі та розширенню доступу української продукції птахівництва на європейський ринок», — зазначив Володимир Кустуров.

Під час заходу сторони говорили про забезпечення двосторонньої торгівлі та технічні аспекти співпраці з огляду на підходи збереження стабільної епізоотичної ситуації в країнах. Зокрема, йшлося про застосування принципу зонування у разі виникнення хвороби Ньюкасла та підходи до забезпечення безперервності торгівлі продукцією птахівництва за умови дотримання міжнародних ветеринарно-санітарних вимог.

Окрему увагу приділено питанню визнання Європейським Союзом зонування території України у разі можливого виникнення хвороби Ньюкасла. Це дозволяє мінімізувати торговельні обмеження та забезпечити безперервність експорту за умови дотримання міжнародних ветеринарно-санітарних вимог. Представники Німеччини запевнили у готовності підтримувати Україну на рівні ЄС в цьому питанні.

Держпродспоживслужба продовжує системну взаємодію з європейськими партнерами, яка є важливою складовою забезпечення безпечності продукції тваринного походження та розвитку міжнародної торгівлі.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux