5 березня, за ініціативи Департаменту агропромислового розвитку Вінницької обласної військової адміністрації, на базі Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН відбулася нарада-семінар «Проблеми та перспективи розвитку галузі свинарства».
Захід був спрямований на суб’єктів господарювання, які займаються вирощуванням свиней або планують розпочати цю діяльність. Учасники обговорили поточний стан галузі, основні виклики та перспективи розвитку.
Серед спікерів заходу були представники Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області, Департаменту агропромислового розвитку Вінницької ОВА, Державної екологічної інспекції, наукові співробітники Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН, представники асоціації «Свинарі України» та бізнес-структур.
Директор Департаменту агропромислового розвитку Вінницької ОВА Олег Сідоров окреслив тенденції розвитку свинарства у регіоні: «Галузь свинарства останнім часом розвивається імпульсивно, хоча і є стратегічно важливою для забезпечення населення продуктами харчування. Якщо порівнювати з минулим роком, то кількість поголів’я свиней на початок 2024 року зменшилась на 3 тисячі голів (на 2%). Водночас, у сільськогосподарських підприємствах чисельність зросла на 3,6%, тоді як у домогосподарствах населення – зменшилася на 5,6%. Це свідчить про поступове збільшення промислового виробництва свинини».
Однією з важливих тем наради було поширення африканської чуми свиней (АЧС) та заходи з її недопущення. Начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Андрій Якимчук наголосив на важливості дотримання ветеринарно-санітарних вимог: «АЧС залишається серйозним викликом для галузі, і ризики поширення хвороби вимагають підвищеної уваги з боку як державних органів, так і самих фермерів. Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області продовжує працювати над посиленням епізоотичного контролю та проведенням інформаційно-роз’яснювальної роботи серед виробників».
Окрім цього, учасники обговорили законодавчі вимоги до ведення свинарства, екологічний вплив діяльності підприємств, сучасні технології ефективного вирощування свиней та застосування кормових добавок.
Особливий інтерес викликала практична частина семінару, під час якої завідувач відділу Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН, доктор сільськогосподарських наук, професор Анатолій Гуцол розповів про можливості організації виробництва свинини в сімейних фермах. Його виступ відбувся безпосередньо з модульної ферми Інституту, що дозволило учасникам ознайомитися з реальними умовами ведення господарства.
Захід став важливим майданчиком для обговорення актуальних проблем галузі та пошуку шляхів її розвитку. Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області продовжить роботу над підтримкою безпечного та ефективного ведення свинарства в регіоні.