05.02.2025 за ініціативи Шосткинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, відбулася робоча зустріч представників зацікавлених структур щодо регулювання чисельності безпритульних тварин в населених пунктах Шосткинської МТГ, а також популяції червоної лисиці у мисливських угіддях, та розроблення алгоритму дій у випадку заходу диких м’ясоїдних тварин у населені пункти громади.
В заході взяли участь заступник міського голови, секретар Шосткинської міської ради, начальник та заступник начальника Шосткинського районного управління, представники національної поліції, мисливських господарств МУ «Хантер», МУ «Північний ліс», громадської організації «Добре серце Шостка».
Учасниками були розглянуті наступні питання:
- зменшення чисельності безпритульних тварини шляхом посилення заходів із стерилізації, з обов’язковою вакцинацією та ідентифікацією собак і котів. Було наголошено на важливості створення умов для гуманного поводження з бездомними тваринами та розбудови майданчиків тимчасового утримання тварин;
- контролю та регулювання популяції червоної лисиці;
- посилення співпраці з громадськістю шляхом проведення інформаційно-просвітницької роботи серед населення про відповідальне ставлення до домашніх тварин, важливість щеплення та методи запобігання поширенню сказу, дотримання Правил утримання домашніх тварин.
На завершення зустрічі, вирішили:
- продовжити проведення міської програми стерилізації безпритульних тварин за кошти місцевого бюджету з залученням Шосткинської районної державної лікарні ветеринарної медицини;
- рекомендувати міському голові м. Шостка винести на затвердження чергової сесії міської ради Програму регулювання чисельності безпритульних тварин та внести зміни до Правил утримання домашніх тварин на території Шосткинської міської ТГ;
- опрацювати питання виділення відповідних майданчиків під вигули собак;
- представнику громадського руху « Добре серце» , з метою збільшення чисельності одночасної перетримки тварин на «майданчику перетримки тварин», надати пропозиції щодо необхідних засобів (вольєрів для тварин та іншого) для поліпшення роботи.
Зацікавлені структури висловили готовність до подальшої співпраці та впровадження комплексного підходу до вирішення проблеми. Було наголошено, що лише об’єднання зусиль влади, ветеринарних служб, громадськості та мисливських господарств дозволить ефективно контролювати чисельність безпритульних тварин і дикої фауни, зменшуючи ризики поширення сказу на території громади.
Наступне засідання з моніторингу виконання ухвалених рішень заплановано на березень 2025 року.
![](/storage/app/sites/12/uploaded-files/1738924267263.png)
![](/storage/app/sites/12/uploaded-files/1738924231417.png)