Щорічно спеціалістами фітосанітарної безпеки проводяться осінні ґрунтові розкопки з метою визначення видового складу, щільності та інших показників популяцій шкідників, що зимують у ґрунті. Личинки деяких шкідливих фітофагів (коваликів, жука кузьки, хрущів та інших пластинчастовусих) розвиваються у ґрунті 2 роки і більше. Гусениці озимої та інших підгризаючих совок, личинки хлібної жужелиці можуть наносити значні пошкодження за менш тривалі періоди.
Крім ґрунтових розкопок, восени проводяться ряд інших обстежень земельних угідь і посівів сільськогосподарських культур на заселеність шкідниками та ураженість хворобами.
10 вересня на базі ТОВ «Агробізнес ТСК» Роменського району спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області провели семінар-нараду щодо осінніх ґрунтових розкопок в полях овочевих культур на виявлення багатоїдних і спеціалізованих шкідників.
Під час розкопок з’ясувалося, що більша частина шкідників знаходиться у верхньому шарі ґрунту. Серед видового складу переважали гусениці озимої та листогризучих совок.
Керівництво відділу нагадало про методику проведення даного заходу та закцентувало увагу, що якісне проведення осінніх ґрунтових обстежень дає змогу спрогнозувати фітосанітарний стан агроценозів у наступному році та ефективно спланувати майбутні заходи захисту рослин.