Україна – один із найбільших у світі експортерів зерна. Експорт української продукції – це необхідна та важлива складова агровиробництва.
Відповідно до Закону України «Про зерно та ринок зерна в Україні», якість зерна та продуктів його переробки, що виробляються в Україні або ввозяться на митну територію України, має відповідати вимогам Протоколів фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту ячменю, кукурудзи та сої з України до КНР.
Якість експортного зерна та продуктів його переробки повинно відповідати вимогам країни – імпортера.
На Полтавщині є 66 сільгосптовариств, які планують експортувати свою продукцію до Китайської Народної Республіки.
Оскільки однією з вимог КНР є обстеження посівів ячменю, сої, кукурудзи у період вегетації із використанням міжнародно прийнятих методів нагляду та дослідження на предмет присутності таких шкідливих організмів як бактеріальне в’янення (вілт) кукурудзи (Pantoea stewartiї subs. Stewarti), оливкова плямистість (Cladosporium griseo-olivaceum) та вірус смугастої мозаїки пшениці (Wheat streak mosaic virus), то у період з травня по вересень 2024 року було обстежено 115 тисяч. 907 га місць вирощування. З них: ячменю – 3 тис.624 га., кукурудзи – 107 тис. 260 га., сої – 5 тис.23 га.
Також у період з 01.01.2024 року по 17.09.2024 року суб’єктам господарювання видано майже 5 тисяч фітосанітарних сертифікатів і 212 карантинних сертифікатів. Контроль за дотриманням фітосанітарних заходів Головним управлінням здійснюється на постійній основі.