З метою забезпечення стабільності на ринку продовольства Хмельниччини в умовах воєнного стану спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області продовжують проводити щоденні цінові спостереження за динамікою роздрібних цін на товари, перелік яких визначений постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 № 223.В цілому по області щоденно моніторингом охоплено в середньому 250 торгових точок та 90 АЗС.
За результатами таких цінових спостережень, проведених протягом липня, спостерігаємо сезонне зниження цін на овочі, та зростання цін на пальне, у зв’язку із поверненням з 1 липня на довоєнний рівень податків на нього.
Так, у порівнянні з червнем у 2,5 рази знизилась ціна на капусту білокачанну (з 44,10 грн/кг до 17,41 грн/кг), у 1,6 рази – на моркву (з 62,64 грн/кг до 39,2 грн/кг), у 1,4 рази – на цибулю ріпчасту (з 57,82 грн/кг до 39,89 грн/кг). Також впродовж січня-липня поточного року спостерігалось поступове зниження цін на такі соціальні товари як:
Та поряд із зниженням цін маємо і їх зростання на окремі соціально значущі товари порівняно з червнем. Серед них:
З метою упередження порушень державної дисципліни цін звертаємо увагу суб’єктів господарювання, що з 01.07.2023 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 19.06.2023 № 650, якоюзапроваджено державне регулювання цін на окремі продовольчі товари вітчизняного виробництва у вигляді встановлення граничного рівня торговельної надбавки (націнки) в розмірі не більш як 10 відсотків.
До таких товарів наразі віднесено:
Поряд з цим нагадуємо споживачам, що в разі виявлення випадків можливих порушень законодавства у сфері ціноутворення, неправомірного підвищення цін на вище перераховані товари, вам необхідно повідомити Головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області: поштою на адресу вул. Шевченка, 53, м. Хмельницький, 29001, з використанням мережі Інтернет та засобів електронного зв’язку на електронну адресу info@consumerhm.gov.ua або за допомогою засобів телефонного зв’язку за номером (0382) 65-07-34.
У зверненні необхідно зазначити інформацію про назву і організаційно-правову форму суб’єкта господарювання (ФОП, ПП, ТОВ тощо), його місцезнаходження, а також за можливості додати копії наявних документів, що можуть підтверджувати факти порушень (чеки, квитанції, фотографії цінників тощо).