За 9 місяців 2024 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Полтавській області проведено 42 позапланових заходи державного нагляду (контролю) щодо додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері дотримання законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення на підставі звернень фізичних осіб про порушення, що спричинило шкоду їх правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю.
Серед перевірених суб’єктів господарювання, порушення вимог законодавства встановлено у 35 випадках.
Основними порушеннями виявленими у ході проведення перевірок були порушення вимог статей 13, 16, 161 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», а саме:
За результатами проведених перевірок 35 суб’єктів господарювання притягнуто до відповідальності згідно зі ст. 20 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» та накладено штрафів за порушення законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення на суму 1534 тис. грн.
Кожна людина має право на бездимне середовище, особливо в громадських місцях. Якщо дане право порушується суб’єктами господарювання, Ви маєте право звернутися з відповідною заявою до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області.
Просимо звернути увагу, що відповідно до статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі – Закон) однією з підстав для здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю) є звернення фізичної особи про порушення, що спричинило шкоду її правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності). Відповідно до статті 7 Закону для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ, який має містити найменування суб’єкта господарювання та/або його відокремленого підрозділу або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи – підприємця, щодо діяльності якого здійснюється захід, тому у зверненні необхідно зазначити найменування суб’єкта господарювання, який порушує Ваші права, зокрема його організаційно – правову форму (ТОВ, СПД, ФОП тощо), найменування та адресу суб’єкта господарювання (адресу здійснення діяльності).