Під головуванням заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області Дмитра Кийова відбулась нарада з керівниками районних управлінь та відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління. Підведено підсумки роботи за перше півріччя 2025 року.
Основна робота була зосереджена на здійсненні контролю по дотриманню вимог санітарного законодавства за організацією харчування в закладах дошкільної та загальної середньої освіти, закладами оздоровлення та відпочинку, санітарно-технічним станом об’єктів питного водопостачання області та забезпеченням населення краю якісною питною водою тощо.
Загалом було проведено 526 моніторингових обстежень, за результатами яких встановлено порушення вимог чинного законодавства на 236 об’єктах, що становить 44,9%.
Зокрема обстежено 276 харчоблоків, з них: 113 ЗДО та 163 ЗЗСО. Порушення вимог санітарного законодавства встановлено на 181 об’єкті (65,6%). За результатами надані рекомендації для керівників 169 закладів освіти та поінформовано керівництво , органи місцевої влади області та Департамент освіти та науки Чернівецької ОВА.
У червні розпочали роботу та працюють 2 стаціонарні табори: дитячі заклади оздоровлення та відпочинку «Карпатський Фенікс» ПП «Сонячні Карпати» (село Мигове Вижницького району) та «Кремениця» (м. Вижниця), а також 2 наметові табори: ГС спортивно-оздоровчий табір «Твій табір» (с.Ржавинці), наметовий табір «Ойкос» (смт.Берегомет урочище Стебник).
Окрім того, в області працювали та завершили свою роботу табори з денним перебуванням – 215 (47 пришкільних таборів, 143 мовних, 1 тематичний табір національно-патріотичного виховання, 3 корекційні школи, 19 профільних таборів на базі гуртків та закладів позашкільної освіти; 1 на базі ДЮСШ та 1 Інтелект Буковини; 1 табір дозвілля та відпочинку з цілодобовим семиденним перебуванням на базі ЗЗСО ІІ-ІІІ ст. м. Новодністровськ.
Проведено 159 (78,7%) моніторингових обстежень об’єктів питного водопостачання в Чернівецькій області, за результатами яких встановлено порушення на 28(17,6%): 14 (63,6%) об’єктів централізованого та 145 (80,5%) об’єктів нецентралізованого питного водопостачання. За результатами проведених обстежень порушення вимог санітарного законодавства встановлені на 7 (50%) водопроводах та на 21(14,5%) об’єктів нецентралізованого питного водопостачання. Керівникам підприємств та балансоутримувачам було надано 13 рекомендаційних листів щодо усунення порушень, поінформовано органи місцевої влади.
З метою попередження виникнення та поширення інфекційних хвороб, які передаються харчовим та водним шляхом передачі здійснювались моніторингові комісійні обстеження об’єктів підвищеного епідемічного ризику.
За результатами наради дано відповідні доручення.