Упродовж 2024 року робота Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області була спрямована на забезпечення стабільної санітарної та епідемічної ситуації в області. У межах заходів державного нагляду спеціалісти управління здійснили 57 позапланових перевірок, зокрема:
За результатами перевірок суб’єктам господарювання направлено 11 приписів щодо усунення порушень чинного законодавства.
У співпраці з представниками департаментів освіти міських та районних рад проведено 1359 комісійних перевірок харчоблоків дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів. За результатами цих перевірок підготовлено 520 рекомендаційно-інформаційних листів керівникам установ та місцевим органам влади.
Перед початком 2024–2025 навчального року обстежено 1209 закладів освіти, які функціонують у громадах області, та підготовлено відповідні рекомендації щодо їхньої готовності до роботи.
Розглянуто 1693 меню дошкільних закладів та 1593 меню закладів середньої освіти. З них 140 меню повернуто на доопрацювання через виявлені невідповідності.
Для врахування державних інтересів при розробці генеральних і детальних планів населених пунктів управління взяло участь у 21 засіданні архітектурно-містобудівних рад при Вінницькій міській раді та ОВА. До Вінницької обласної військової адміністрації направлено 107 інформаційних листів.
У межах виконання «Обласної цільової програми підтримки внутрішньо переміщених осіб на 2023–2027 роки» проведено 283 моніторингові обстеження місць тимчасового проживання ВПО, за результатами яких надано 66 рекомендаційних листів для покращення умов проживання.
Протягом року розглянуто 180 звернень громадян, які надійшли до управління.
Проведено 132 наради з представниками місцевих органів влади та суб’єктами господарювання. Управління ініціювало участь у 103 засіданнях комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Основними темами обговорень були:
У межах бюджетної програми здійснено відбір 444 проб питної води з централізованої мережі для дослідження на мікробіологічні та фізико-хімічні показники. Виявлено, що:
За результатами досліджень підготовлено 280 листів керівникам підприємств-балансоутримувачів та 143 звернення до органів влади.
Серед 21 проби води з відкритих водойм 9 проб (42,8%) також не відповідали нормативним показникам. З цієї причини направлено 5 інформаційних листів керівникам підприємств і 4 — до органів влади.
Для підвищення рівня обізнаності населення проведено:
Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області продовжує активно працювати над забезпеченням безпеки та благополуччя населення регіону.