Перший етап цифрової трансформації послуг Держпродспоживслужби дасть можливість бізнесу реєструвати потужності та отримувати експлуатаційні дозволи швидко та без паперової рутини. Планується, що тривалість реєстрації потужностей скоротиться з 10 днів до щонайменше 30 хвилин і відбуватиметься виключно онлайн. Про це у своєму блозі на «Економічній правді» розповіла керівниця напрямку дерегуляції та підтримки бізнесу Фонду Східна Європа в межах проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID і UK Dev, Соломія Старосольська.
«Щоб отримати “експлуатаційний дозвіл”, підприємці подекуди проходять крізь “дев‘ять кіл пекла”. Купа поїздок та узгоджень. Все в папері. Сьогодні керівництво служби поставило за мету ліквідувати цю бюрократичну практику. Виключно паперова форма звернення трансформується в онлайн-формат», — пише Соломія Старосольська.
За її словами, достатньо буде лише клікнути на позначку «подати заяву», після чого інформація або буде внесена до Реєстру потужностей в режимі реального часу, або розпочнеться процедура видачі експлуатаційного дозволу. Все залежить від того, за якою послугою звернувся бізнес.
Вся інформація про зареєстровані потужності в Україні буде презентована на мапі привабливості регіонів. Тобто, у відкритому доступі можна буде подивитися всі дані про свого контрагента: види його діяльності, отримані дозволи; оцінку співвідношення економічного розвитку регіону в розрізі «сфера діяльності-розмір ОТГ»; «вид діяльності-середній рівень заробітної плати»; здійснювати пошук операторів ринку за уніфікованими видами діяльності тощо.
У матеріалі також йдеться про те, що під час отримання експлуатаційного дозволу всі інспектування фіксуватимуться боді-камерами фахівців, а відбір інспектора здійснюватиметься рандомно. Бізнес, який хоче якнайшвидше почати діяльність, але не встигає з виконанням усіх умов, зможе отримати тимчасовий експлуатаційний дозвіл. Будь-який вид дозволу буде реалізований з відповідним QR-кодом.
«Обидва сервіси планується запустити протягом наступного року. Це допоможе створити такі умови, за яких підприємцям буде комфортно здійснювати діяльність в Україні. Адже це — не лише про добробут окремого підприємця, це — про ефективне функціонування економіки всієї країни», — пише Соломія Старосольська.
Також у своєму блозі експертка роз'яснює, у чому різниця між державною реєстрацією потужності та отриманням експлуатаційного дозволу. Детальніше про те, що саме потрібно для легального ведення своєї підприємницької діяльності, — читайте за посиланням.
Реформа Держпродспоживслужби реалізується спільно з Мінцифри, проєктом «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID і UK Dev. Партнери проєкту – Фонд Східна Європа та Офіс ефективного регулювання BRDO.