Особливості експорту сільськогосподарської продукції в умовах воєнного стану – Вадим Чайковський, заступник Голови Держпродспоживслужби
опубліковано 12 грудня 2023 року о 09:00

Як здійснюється експорт української продукції в умовах воєнного стану розказав заступник Голови Держпродспожиивслужби під час конференції: «Розвиток агропереробної сфери та сільського господарства на деокупованих територіях: проблеми та шляхи вирішення», яка відбулась 8 грудня в прифронтовому місті Дніпро. Також у роботі конференції взяли участь перший заступник Мінагрополітики Тарас Висоцький, заступник Мінекономіки Надія Бігун, перший віце-президент Дніпропетровської ТПП Сергій Кучерявенко та перший заступник голови Дніпропетровської ОВА Володимир Орлов, а також інститути громадського суспільства.

Під час заходу представники державних органів влади, підприємці та експерти обговорили проблематику розвитку сільськогосподарської сфери в умовах війни, та підтримку профільного бізнесу в постраждалих регіонах.

«Співпраця державних органів і бізнесу надзвичайно важливо, адже перед нами першочергове завдання – це наближення Перемоги, а далі відбудова нашої країни, особливо аграрного сектору. Такі заходи сприяють почути голос один одного - багато спікерів, люди спілкуються. Саме тут ми можемо знайти відповіді на питання, озвучити наші проблеми й винести їх в нормативно-правове поле. Окрім того, ми почули багато корисної інформації», – ділиться Вадим Чайковський.

Заступник Голови Держпродспоживслужби розповів як змінились логістика експорту зернових після 24 лютого 2022 року, адже до війни переважно експорт здійснювався через морські шляхи – приблизно 70%. Натепер дані змінились: 30% через морські шляхи, а 70% вантажними автомобілями через західний кордон України.

За даними Держпродспоживслужби спостерігається збільшення оформлення фітосанітарних сертифікатів щодо продукції рослинного походження в західних областях країни порівняно 2023 рік з 2021 роком..

«Загалом вже 439 українських підприємств мають право експортувати свою продукцію до країн Європейського Союзу. З них 220 - це виробники харчових продуктів, - зазначив Вадим Чайковський, - Незважаючи на збройну агресію російської федерацію, ми, як і раніше, продовжуємо виконувати міжнародні договори України, а також здійснювати заходи з диверсифікації експорту української продукції та пошуку нових логістичних шляхів постачання продовольства як всередині країни, так і за її межами».

Наприкінці конференції учасники відповіли на запитання підприємців агросектору та висловили зацікавленість у подальших зустрічах.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux