З метою недопущення проникнення/занесення регульованих шкідливих організмів до об’єктів регулювання здійснено фітосанітарні заходи та процедури, які включають огляд, інспектування, відбір зразків для проведення фітосанітарної експертизи (аналізів), організацію та контроль за проведенням знезараження (фумігації) у кількості:
В межах держави (овочі, фрукти, зернові) – 3 154,3 т.
Контроль за проведенням знезараження (фумігації) (зернові, олійні) – 2 243 944,147 т, 91 500 куб. м.
Інспектування транспортних засобів – 2 109 од.
Оформлено направлень на фітосанітарну експертизу – 2 215 шт.
Оформлено та видано сертифікатів через Інформаційну автоматизовану систему PHIS:
Під час проведення огляду експортних об’єктів регулювання було виявлено регульований шкідливий організм (РШО) – амброзію полинолисту (Ambrosia artemisifolia L.). Вантажі було відправлено до країн, які не виставляють умов до даних РШО.
Під час проведення огляду імпортних об’єктів регулювання було виявлено РШО – південноамериканську томатну міль (Tuta absoluta Meyr.) – у вантажі «помідори», що надійшов з Турецької Республіки. Заражений вантаж затримано.
Здійснено фітосанітарний контроль об’єктів регулювання, що ввозяться на митну територію України (зокрема з метою транзиту) з використанням механізму «єдиного вікна» відповідно до Митного кодексу України – оформлено 662 справи.
Складено 33 нотифікаційних повідомлення за результатами проведеного фітосанітарного контролю імпортних об’єктів регулювання.
З метою запобігання проникненню регульованих шкідливих організмів у зони, вільні від таких регульованих шкідливих організмів на території Одеської області, за звітний період було проведено моніторинг на площі 20 338,854 га та 206 243,3 кв. м. Також здійснювався моніторинг старих вогнищ (ревізія) на площі 3 091,415 га. За результатами проведеного моніторингу було виявлено 19 порушень, оформлено 19 розпоряджень та проконтрольовано їх виконання.
У червні здійснено своєчасні заходи з контролю за проведенням боротьби з РШО агротехнічним, хімічним та механічним методами на площі 2 829,415 га.
З метою реалізації вимог «Протоколу фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту ячменю, сої, кукурудзи з України до Китайської Народної Республіки» здійснено обстеження складів зберігання вітчизняної продукції загальною площею 90 120,02 кв. м та проведено моніторинг місць вирощування, з яких планується експорт об’єктів регулювання (зерна ячменю) до Китайської Народної Республіки загальною площею – 18 553,2939 га.
Станом на 01.07.2023 на території Одеської області проведено обстеження на встановлення вільних ділянок відповідно до вимог наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 04.03.2021 року за №451 «Про затвердження Порядку офіційного встановлення та/або підтримання статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів, позбавлення такого статусу, його поновлення та інші умови офіційного встановлення місця виробництва або виробничої ділянки» загальною площею 18553,2939 га (325 ділянок).
Проведено реєстрацію 44 підприємств, які здійснюють господарську діяльність, пов’язану з виробництвом та обігом об’єктів регулювання.
Здійснено державний контроль за використанням господарствами засобів захисту сільськогосподарських культур від шкідливих об’єктів на площі 743,8 тис. га.
Проведено навчання з видачею допусків (посвідчень) 60 осіб, робота яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами.
Здійснено встановлення фітосанітарного стану на наявність шкідливих організмів на площі 13,638 тис. га.
Проведено моніторинг за реалізацією насіння ярих культур – 7,479 т, садивного матеріалу декоративних рослин – 50 шт., садивного матеріалу плодових та ягідних культур – 2 684 шт., садивного матеріалу квіткових рослин –521 шт.