Одещина: діяльність в сфері державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення у травні 2023 року
опубліковано 19 червня 2023 року о 16:28

У травні 2023 року у складі комісій перевірено 83 об’єкта централізованого водопостачання, порушення вимог санітарного законодавства встановлено на 51 об’єкті. Надано пропозиції органам влади, суб’єктам господарювання, діяльність яких пов’язана з організацією постачання води питної населенню, щодо усунення порушень. Встановлено контроль за їх виконанням. Забезпечено моніторинг за дотриманням санітарного законодавства в місцях перебування тимчасово переміщених осіб, проведено 37 моніторингових обстежень, порушень не виявлено.

Розглянуто та підготовлено 126 документів, в тому числі дозвільного характеру – 20, звернень громадян – 10,  до Держпродспоживслужби – 20, до органів влади – 34, до ДУ «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» – 20, до правоохоронних органів – 5, до Департаменту з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Одеської облдержадміністрації – 1, листів підприємствам і організаціям – 16.

Проведено 30 санітарно-епідеміологічних обстежень за заявами суб’єктів господарювання з питань дотримання вимог санітарного законодавства.

Спеціалістами Головного управління взято участь у 57 комісійних обстеженнях стану готовності приміщень найпростіших укриттів для населення на території  Одеської області.

Проведено 49 заходів медико-санітарного контролю (огляду) у міжнародних пунктах пропуску через державний кордон України для морського сполучення. Розглянуто 166 пакетів документації щодо винесення рішень про виконання процедур на борту суден та прийнято 67 рішень з відповідним контролем. За результатами здійснених заходів з адміністраціями суден та з членами екіпажів проведено 49 бесід з питань дотримання вимог санітарного законодавства та надано 49 рекомендацій.

З метою профілактики гострих кишкових захворювань, харчових отруєнь серед населення адміністративних територій області продовжується проведення санітарно-освітньої роботи. За звітний період розповсюджено 526 пам’яток, проведено 604 бесіди.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» у травні 2023 року здійснено 1 279 моніторингових відвідувань закладів, що надають послуги з розміщення, магазинів продовольчої та непродовольчої торгівлі, салонів краси, закладів громадського харчування, місць тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб та проведено 1 225 бесід з питань дотримання вимог постанов головного державного санітарного лікаря щодо попередження поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Спільно з ДУ «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» 18.05.2023 розпочато санітарно-епідеміологічне розслідування спалаху захворюваності харчової токсикоінфекції серед дитячого населення Роздільнянського району Одеської області. Захворіло 9 дітей, з яких 5 госпіталізовано до КНП Роздільнянська багатопрофільна лікарня з попереднім діагнозом «Харчова токсикоінфекція», інші лікувались амбулаторно з аналогічним діагнозом. Всі діти 16.05.2023 відвідували виставу пересувного циркового колективу «Орбіта» ДП «Дирекція пересувних циркових колективів України». В ході обстеження встановлено, що під час гастролей 16 та 17 травня перед виставами працівниками цирку у наметі проводилась реалізація фасованих напоїв (вода, соки), а також попкорну та солодкої вати, виготовлених на спеціальному обладнанні (апарати промислового виробництва). За результатами епідрозслідування направлено інформацію на адреси Роздільнянського міського голови, районного відділу ГУНП в Одеській області. На головного адміністратора циркового колективу складено протокол про порушення санітарного законодавства. Проведено санітарно-освітню роботу з керівництвом та працівниками колективу. Станом на 31.05.2023 всі діти виписані. Протиепідемічні заходи та лабораторні дослідження тривають.

Розпочато санітарно-епідеміологічне розслідування випадку захворювання на ботулізм у Подільському районі Одеської області, пов’язаного з вживанням м'ясної консерви – свинини тушкованої домашнього виготовлення (дата виготовлення невідома). 22.05.2023 хворого госпіталізовано до КНП «Міська клінічна інфекційна лікарня Одеської міської ради». Перебіг хвороби середньої важкості. Санітарно-епідеміологічне розслідування та лабораторні дослідження тривають.

Взято участь у моніторингових комісійних обстеженнях 87 таборів відпочинку з денним перебуванням дітей, які працюватимуть на базі закладів освіти, та таборів організованого дозвілля (мовні, спортивні, творчі), які влаштовують органи місцевого самоврядування. За результатами проведених обстежень керівникам закладів та керівникам органів місцевого самоврядування надано відповідні пропозиції щодо створення в таборах безпечних умов перебування дітей, забезпечення належного медобслуговування, дотримання протиепідемічних заходів, організації питного режиму, дотримання технології приготування страв, створення умов для дотримання дітьми та працівниками правил особистої гігієни, запобігання спалахів гострих  інфекційних хвороб, харчових отруєнь. По кожному закладу узгоджені перспективні меню. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux