В межах повноважень здійснено контроль за радіаційною обстановкою на відповідних адміністративно-територіальних одиницях щодо обігу харчових продуктів та кормів. Проведено 232 радіологічних дослідження харчових продуктів та 714 досліджень кормів. З метою виконання Планів державних моніторингів проведено відбір 60 зразків харчових продуктів та кормів, зокрема відібрано 27 зразків – для проведення моніторингу кормів, 14 зразків – моніторингу рибних продуктів, 19 зразків – моніторингу залишків ветеринарних препаратів та забруднювачів у живих тваринах і необроблених харчових продуктах тваринного походження.
Здійснено 23 позапланові заходи державного контролю у сфері безпечності харчових продуктів за зверненнями суб’єктів господарювання, 12 – за зверненнями фізичних осіб, 2 – з метою перевірки виконання суб’єктом господарювання приписів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу органом державного нагляду (контролю).
З метою продовження реєстрації в Генеральній митній адміністрації КНР українських виробників рослинних кормів здійснено захід державного контролю у сфері ветеринарної медицини.
Проведено два семінари-наради з спеціалістами Одеської обласної державної лікарні ветеринарної медицини щодо вимог законодавства та практичних аспектів видачи ветеринарних документів та міжнародних сертифікатів, а також з офіційними ветеринарними лікарями, які здійснюють державний контроль свіжого м'яса на бійнях та потужностях з розбирання та обвалювання м’яса на тему: «Організація та здійснення державного контролю свіжого м'яса».
Надано адміністративні послуги:
Експортний потенціал області:
Протиепізоотична робота
За звітній місяць в області не виявлено транскордонних (торгових) інфекцій, зокрема африканської чуми свиней, грипу птиці, заразного вузликового дерматиту, ящуру, блутангу, а також особливо небезпечних антропозоонозних захворювань таких як сибірка, туберкульоз, лейкоз та бруцельоз.
Станом на 31 березня 2023 року зареєстровано 24 неблагополучних пункти з інфекційних хвороб тварин, зокрема зі сказу тварин – 20, з лептоспірозу – 2, з нозематозу – 2. Головним управлінням вжито заходів з оздоровлення 14 неблагополучних пунктів з інфекційних хвороб тварин: зі сказу тварин – 11, з лептоспірозу – 3. Заходи тривають.
Заплановані на березень протиепізоотичні заходи виконані. Відібрано зразків для лабораторно-діагностичних досліджень – 11 925, Проведено щеплень (обробок тварин та птиці) – 69 793.