Понад 1000 днів з початку повномасштабної агресії рф Держпродспоживслужба Сумщини продовжує працювати та надавати допомогу. Іноді - без електроенергії, часто - під обстрілами, але завжди - з любов'ю до України та з вірою в нашу спільну перемогу.
Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області та районних управлінь брали участь в плетінні сіток, виготовленні маскувальних костюмів, створенні оберегів, а також не стоять осторонь проблем та підтримують ініціативу і прохання у наданні допомоги військовослужбовцям. Так, долучилися до фінансової підтримки:
Працівники управління долучаються до ліквідації наслідків влучань КАБами, зокрема, у розборі завалів Краснопільського ліцею №1 Краснопільської селищної ради, однієї з найкращих модернізованих шкіл області, яка майже повністю зруйнована.
Незважаючи на постійні обстріли, напружену безпекову ситуацію, ветеринарна робота не припиняється, епізоотична ситуація в області знаходиться під контролем. Фахівці районних державних лікарень ветеринарної медицини області, навіть в прикордонних населених пунктах, проводять вакцинацію домашніх тварин та пероральну імунізацію диких тварин проти сказу.
З моменту реєстрації надзвичайної події, пов’язаної з забрудненням річки Сейм, спеціалістами Держпродспоживслужби Сумської області невідкладно були вжиті відповідні заходи реагування з метою встановлення причин забруднення річки та забезпечення санітарного і епідемічного благополуччя населення регіону.
З 15.08.2024 року були запроваджені обмежувальні заходи щодо купання, риболовлі та використання річкової води для будь яких господарських потреб.
Фахівцями Головного управління здійснювалася інформаційно-роз’яснювальна робота серед громадськості з використанням доступних ЗМІ та безпосередньо з населенням. З даною метою органам місцевого самоврядування направлено листи щодо стану забруднення р. Сейм, результатів досліджень та рекомендацій.
З метою лабораторного контролю спеціалістами Держпродспоживслужби Сумської області було відібрано 75 проб води водойми на санітарно-хімічні показники та показники мікробіологічної безпеки.
З метою визначення можливості міграції хімічних речовин до джерел питного водопостачання, перевищення по яких було встановлено у зразках, відібраних з річки в перші дні забруднення, було відібрано проби води питної з шахтних колодязів в межах 100 м від русла ріки на ураженій території на санітарно-хімічні показники, відхилень не виявлено. Таким чином, загроз для населення, пов’язаних з одноразовим перевищенням вмісту хімічних речовин, не підтверджено.
Начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Науменко Віктор Іванович від початку повномасштабного вторгнення долучився на постійній основі (не рідше 2 разів на місяць) до руху донорства крові для військовослужбовців. Головний спеціаліст відділу контролю за рекламою та дотриманням антитютюнового законодавства Клименко Наталія та головний спеціаліст відділу контролю за регульованими цінами Мандрика Вікторія являються активними донорами крові та її компонентів на потреби поранених захисників нашої держави в Сумському обласному центрі служби крові.
Мандрика Вікторія постійно приймає участь у живих та онлайн забігах, що організовуються спортивно - дозвіллєвим центром в м. Суми Race Project: «Вільні люди: так було і так буде», Новорічний забіг, «Напрямок руському воєнному кораблю…», «Snowman trail 2023», «365 днів незламності», «2-й Шпилівка трейл 2023». Головною метою кожного зазначеного заходу є покращення емоційного та фізичного стану людей у ці важкі часи та збір коштів на допомогу Захисникам України в придбанні спеціальних засобів, яких потребують воїни.
Начальник відділу контролю за рекламою та дотриманням антитютюнового законодавства Степаненко Алла з перших днів вторгнення зорганізувалась з мешканцями будинку та разом почали виконувати заявки волонтерського центру ОССББ «ТИЛ» по забезпеченню захисників та поранених бійців натільною білизною, балаклавами, вовняними шкарпетками, простирадлами, рушниками, килимками.
Працівники Управління фітосанітарної безпеки Головного управління у ці непрості часи долучилися до волонтерського руху та допомагали військовим, а також тим, хто цього потребував: фінансова допомога, здача крові, організація допомоги людям похилого віку, авто-волонтерство (водії з власним транспортом), пошук житла для тимчасового проживання, плетіння маскувальних сіток та збір матеріалів, які використовуються для плетення маскувальних сіток, виготовлення балаклав, збір продуктів для потреб військових, приготування їжі, виготовлення окопних свічок, підготовка місць для розміщення людей тощо.
Кожен співробітник Держпродспоживслужби Сумщини дякує нашим захисникам за можливість прокинутися зранку, виконувати свої посадові обов’язки і робити щодня кроки до наближення перемоги!