Підступний наступ російської армії зустрів незламний опір Збройних Сил України та всього українського народу. Від самого початку повномасштабного вторгнення громадяни України стали на захист своєї країни з неймовірною відвагою. Співробітники Головного управління Держпродспоживслужби в м.Києві та підпорядкованих установ, продовжуючи виконувати свої посадові обов'язки, долучились до активної участі у героїчному спротиві.
Станом на зараз сім наших колег боронять незалежність нашої країни і ми висловлюємо їм за це нашу вдячність та повагу, забезпечуючи надійний тил.
У Головному управлінні Держпродспоживслужби в м. Києві в 2022 році проводилася волонтерська діяльність. Було налагоджено взаємодію з іншими територіальними органами Держпродспоживслужби та операторами ринку харчових продуктів щодо забезпечення продовольством і промисловими товарами першої необхідності ЗСУ, Територіальної оборони тощо, які виконували завдання з відсічі збройної агресії російської федерації в м. Києві, Київській, Сумській, Полтавській та Чернігівській областях, а також організацій, що підтримували життєзабезпечення міст та областей, відповідно до поданих листів-заявок.
Від самого початку на нашій базі організовано збір продуктів і засобів першої необхідності для потреб звільнених з окупації людей. Наші фахівці одні з перших поїхали у звільнену Бучу та роздали харчові набори звільненим жителям Київської області.
Держпродспоживслужбою Києва було зібрано і роздано близько 230 тон продукції (харчові продукти, засоби гігієни та засоби догляду за дитиною).
Спільно з Гуманітарним штабом Київської міської державної адміністрації проводились обстеження місць зберігання та видачі гуманітарної допомоги, а також місць приготування готових страв для потреб ЗСУ, територіальної оборони та малозабезпеченим верствам населення тощо, з наданням консультацій та практичної допомоги.
У рамках виконання наказу МОЗ «Деякі питання забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення під час ліквідації наслідків збройної агресії російської федерації проти України», Головним управлінням, за погодженням з Київською обласною військовою адміністрацією, спільно із заступником Міністра охорони здоров'я – головним державним санітарним лікарем Кузіним І.В., представниками відповідних зацікавлених служб, з 09.04.2022 проводилися робота із забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя на деокупованих територіях Київщини, зокрема в містах Буча, Бородянка та Ірпінь.
Брали участь у визначенні джерел децентралізованого водопостачання, що використовуються мешканцями для питного водопостачання з відбором проб на проведення санітарно – хімічних і бактеріологічних досліджень, з метою організації заходів щодо очищення та дезінфекції джерел децентралізованого водопостачання і проведення дезінфекції, дератизації, дезінсекції на деокупованих територіях у визначених локаціях та місцях.
Опікувались у ці складні часи і долею наших братів менших... Начальник Об'єднання ветеринарної медицини в м. Києві, який возив гуманітарну допомогу і допомагав евакуювати покинутих домашніх улюбленців із окупованих територій. Такі вчинки є важливим прикладом самовідданості та людяності під час війни і мають велике значення, оскільки вони демонструють силу волі та готовність діяти не тільки задля підтримки оборонців, але й задля збереження людських цінностей та турботи про тих, хто не може допомогти собі сам.Працівники ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві та Об'єднання ветеринарної медицини в м. Києві вакцинували та надавали допомогу сотням тварин, яких привозили волонтери з окупованих територій.
Допомога тваринам, які залишились напризволяще, вияв відповідальності і чуйності, яка надихає інших на добрі справи, навіть коли світ оповитий війною. Це підкреслює, що боротьба ведеться не лише за території, а й за збереження людяності, співчуття та єдності нації.