З дня початку війни багато хто із нас змінив чи скоригував основний профіль своєї діяльності, стараючись бути “корисним” Державі, суспільству, найближчим оточуючим. Головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області разом із структурними підрозділами почали займатися наданням допомоги нашим захисникам та всім, хто такої допомоги потребував.
З початку введення воєнного стану, окрім виконання своїх функцій та обов’язків, проведено збір гуманітарної допомоги для військових частин і територіальної оборони області. Ще з початку 2022 року було зібрано та передано понад 60 т якісної продовольчої продукції: м'ясо, риба, овочі, бакалійна продукція тощо. Також організовано закупівлю медикаментів та передано з установ ветеринарної медицини шприців та перев’язувальних матеріалів на суму понад 117 тис. грн. За зібрані кошти закуплено носки, спідню білизну, капці, берці, посуд, засоби особистої гігієни та багато іншого. На потреби тимчасово переміщених осіб передано 139 ковдр, 130 подушок, 4 ліжка.
Пізніше за сприяння Храму Матері Божої Почаївської УГКЦ міста Кам’янця-Подільського працівника Головного управління було зібрано значну кількість дитячого харчування, одягу та засобів гігієни для діток, що залишились без батьківського піклування. Допомогу одразу ж передано вихованцям Хмельницького спеціалізованого будинку дитини «Берізка».
Спеціалісти Кам’янець-Подільського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області активно долучились до формування подарунків на новорічні та різдвяні свята дітям, які постраждали внаслідок війни. Власними силами дружньо напекли та прикрасили різдвяні пряники. Спаковані подарунки – а це іграшки ручної роботи, солодощі, випічка, а також дитячі речі – силами волонтерів ГО «Легенда Поділля» були доставлені до різдвяних свят дітям в населені пункти деокупованої Херсонщини.
Завдяки сприянню начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Сергія Савіцького, силами підпорядкованих установ та інших небайдужих людей було зібрано кошти та придбано автомобіль для нашого колеги, який боронить східні кордони України.
За період агресії 2022-23 роки від рф діяльність Держпродспоживслужби міста Хмельницького не припинялася ні на один день, навпаки посилився контроль за ПММ (моніторинг цін), на соціально значущі товари.
Попри заборону на проведення планових заходів державного контролю, проводилися позапланові перевірки суб’єктів господарювання за зверненням, що у цей важкий час відкривали свою діяльність, відкривали цехи напівфабрикатів, заклади громадського харчування, магазини. Деякі переселені особи-підприємці перевезли з Миколаєва свій бізнес у м. Хмельницький («Злата-Трейдинг») і почали експортувати кондитерські вироби за межі митної території України. Таким чином було проведено інспектування потужності та видані сертифікати здоров’я на вантаж. Не припинився експорт за межі держави та молочних продуктів з ПрАТ «Хмельницької маслосирбази».
У зв’язку із масовою евакуацією людей та їхніх домашніх улюбленців зі східної та північної частини нашої країни через місто транзитом проїжджали тисячі осіб. Багато людей зверталися в Хмельницьку міську державну лікарню ветеринарної медицини для отримання міжнародного ветеринарного паспорта на тварину та ветеринарного свідоцтва для перетину кордону. Враховуючи ситуацію та стан переселених осіб ми йшли їм назустріч – обслуговували позачергово, надавали допомогу їхнім улюбленцям, одночасно проводили чипування та вакцинацію тваринам.
Наші колеги з клініки надавали кваліфіковану допомогу тваринам, чий стан був незадовільний або ж вони хворіли. Така ветеринарна допомога багатьом надавалася безкоштовно. За цей період нашими фахівцями надано ветеринарну допомогу тисячам тварин з різними діагнозами та захворюваннями.
Хмельницька регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби з початку повномасштабного вторгнення допомагає та підтримує наших захисників. В перший рік бойових дій Лабораторія передала автомобіль для ЗСУ. Пізніше разом із Головним управлінням придбали 3 радіостанції Motorola та передали для військової частини. Наша Лабораторія передавала через благодійні фонди в гарячі точки продукти харчування та по потребі допомогла військовим частинам.
Спеціалісти радіологічного та хіміко-токсикологічного відділів виїжджали на місце ворожих атак та здійснювали дослідження на предмет радіаційного фону та екологічного забруднення місцевості, що могло негативно вплинути на благополуччя та здоров’я мешканців області.
Пізніше працівниками Головного управління було передано для потреб наших захисників три автомобілі (два легкових та один вантажний).
Коштами працівників Чемеровецької ДЛВМ проводилася закупівля с/г тварин з подальшою переробкою в консервацію.
Працівники Летичівського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області та Летичівської районної державної лікарні ветеринарної медицини вже на другий день вторгнення рф обговорили та вирішили щось робити, щоб допомогти вигнати ворога.
Вирішили робити консерви. Звернулись за допомогою до підприємців, агроформувань, селищної ради, до жителів громади. З початку просили банки, кришки, сіль, приправи, крупи. Через декілька днів жителі громади взнавши, що на території лікарні ветеринарної медицини виготовляються консерви, почали зносити банки, крупи. Завезли автоклави, балони з газом. Автоклавування доручили досвідченим працівникам з обов’язковим контролем часу автоклавування, температури, тиску. Перші місяці працювали у дві зміни. Вдень робили тушкованки, ввечері автоклавували, вранці пакували. Організували цілодобове чергування.
Всього працівниками було виготовлено понад 7 тисяч консервів всіх видів (банка 0,5). За сприяння Головного управлінням Держпродспоживслужби в Хмельницькій області працівниками було організовано постачання 920 кг сипучих продуктів (борошно, крупи, макарони), 412 кг овочів, 480 кг м'яса та м'ясопродуктів, 12632 кг риби живої прісноводної.
З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну працівники служби в Старій Синяві відразу розпочали поєднувати свою діяльність із забезпеченням та допомогою ЗСУ та ВПО, які прибули в Стару Синяву без всього необхідного для життя. Допомагали їм одягом, взуттям, посудом та продуктами харчування. Приносили для подальшої передачі на ЗСУ домашню консервацію, овочі, фрукти. Виготовляли тушкованки та каші (3202 банки). Сировину брали з домашніх заморожених запасів, різали домашню птицю, кролів, свиней, ВРХ, також збирали кошти для закупівлі сировини. Велику допомогу в постачанні сировини (свинини) надав власник свиноферми с. Івки ФОП Мельник С. В., та його виконавчий директор Корабльов О. М. Також наші фахівці привозили домашню птицю, яку їм давали люди з сіл Старосинявської ОТГ, як благодійну допомогу для ЗСУ. Тушкованки робили в пресах. Звозили пшеницю, мололи муку та ліпили вареники. Збирали кошти на металошукач, перераховували на ЗСУ для придбання необхідних речей. Передали комплект коліс для військового автомобіля нашому працівнику, який проходить службу в ЗСУ.
В приміщенні Старосинявської ДЛВМ провели ремонт 2 кімнат для можливого поселення колег з областей, де проходять бойові дії. Пізніше провели збір коштів для придбання тепловізора в один із підрозділів ЗСУ, де проходить службу син нашого колеги. Передали 2 автомобілі для наших воїнів.
Працівниками Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області зібрано кошти та придбано безпілотник, з його допомогою вже підбили бронетехніку ворога. Наш колега неодноразово доставляв і доставляє продукти, одяг та необхідні речі на передову! Ми активно йому допомагаємо! Також придбали та передали корм для собак та котів, міношукач, електропилу та матеріали для облаштування бліндажа. Та багато інших добрих справ, які зроблено!