Наразі на Житомирщині триває робота щодо моніторингу чисельності шкідників та своєчасного виявлення регульованих шкідливих організмів у господарствах області. Так, з метою збереження належного фітосанітарного стану у лісових насадженнях спеціалістами управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області спільно з фахівцями ДУ «Житомирська обласна фітосанітарна лабораторія» та представниками лісництв проводяться заходи з встановлення феромонних пасток в лісо-мисливських господарствах області. Встановлюються феромонні пастки на визначення Ясеневої смарагдової златки, Березової златки, Великого модринового короїду, Смолівки кедрової, Вусача щитового, Заболонника Моровіца, Вусача мінливого, Китайського та Азіатського вусача тощо.
Через певний період часу феромонні пастки знімаються і направляються до фітосанітарної лабораторії для визначення (підтвердження) наявності карантинних шкідливих організмів та їх чисельності. Оскільки карантинні організми можуть завдати величезної шкоди лісовим насадженням, дуже важливо вчасно їх виявити.
У випадку виявлення карантинних організмів на даній території запроваджується карантинний режим та проводиться ряд фітосанітарних заходів спрямованих на запобігання поширенню, локалізацію, а в подальшому і ліквідацію даних організмів.
Робота у зазначеному напрямку триває та перебуває на постійному контролі спеціалістів управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.