Спеціалісти управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області в базових та інших господарствах області здійсненили обстеження сільськогосподарських угідь та ґрунтові розкопки на виявлення багатоїдних і спеціалізованих шкідників в осінній період.
Грунтові розкопки проводили за загальноприйнятими методиками. У базових господарствах проведено обстеження на площі 2,6 тис.га, в інших – 21,5 тис.га. В зв’язку із теплою погодою, яка спостерігалась у вересні та на початку жовтня, під час розкопок більшу частину шкідників було виявлено у верхньому шарі ґрунту. Серед видового складу переважали личинки травневого та червневого хрущів, дротяників, жужелиці, озимої та капустяної совок, хлібних жуків та інші.
Травневими і червневими хрущами заселено 80% обстежених площ, дротяниками та несправжніми дротяниками – 75%. У віковому співвідношенні травневих і червневих хрущів цього року переважають личинки І-ІІ віку (І-ІІ - 65% : ІІІ - 35%). Личинки жужелиці виявлялись на 48% обстежених площ, капустяної та озимої совок – 28% і 54%, відповідно. Личинки хлібних жуків відмічені на 18% обстежених площ.
Моніторинг фітосанітарного стану сільськогосподарських угідь має важливе значення для подальшого регулювання чисельності шкідливих організмів задля мінімалізації їх негативного впливу на майбутній врожай.
На підставі цих обстежень та ґрунтових розкопок розробляються прогнози появи та заходи по боротьбі з шкідниками і хворобами сільськогосподарських культур на наступний рік, що дасть можливість поінформувати та попередити сільськогосподарського виробника для того, щоб провести захист рослин вчасно, економічно та екологічно обґрунтовано.