23 квітня у Головному управлінні Держпродспоживслужби у Волинській області відбулася нарада щодо питань організації проведення весняної пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин на території Волинської області у 2025 році.
Участь в заході взяли начальник ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області Володимир Коваль, начальник управління безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин Анатолій Тимофіюк, начальник відділу організації протиепізоотичних заходів управління безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин Сергій Войтюк, головний спеціаліст відділу мисливського господарства, охорони та захисту лісів Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Оксана Пудловська, начальник відділу мисливського господарства філії «Поліський лісовий офіс ДП «Ліси України» Зіновій Колісник, а також начальники районних управлінь ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області, начальники Волинської обласної та Володимирської, Камінь-Каширської, Ковельської районних державних лікарень ветеринарної медицини.
У зв'язку з воєнним станом, пероральна імунізація проводиться методом наземного розподілу принад із вакциною вручну на узліссях, на узбіччі доріг, біля річок, на сільськогосподарських угіддях тощо.
Розпочати пероральну імунізацію диких м’ясоїдних тварин проти сказу заплановано орієнтовно 1 травня. Кампанія відбуватиметься в Луцькому, Володимирському, Камінь-Каширському та Ковельському районах, крім прикордонних зон. Загалом на Волині заплановано розкласти 375 тисяч 750 доз на території площею 15 030 квадратних кілометрів.
Для розповсюдження вакцини будуть створені робочі групи, до складу яких увійдуть спеціалісти ветеринарної медицини, працівники ДП «Ліси України», користувачі мисливських угідь та представники органів місцевого самоврядування.
Принада має вигляд невеликих брикетів із запахом м’ясо-кісткового борошна, всередині яких капсула із вакциною. Брикети мають специфічний запах м’ясо-кісткового борошна, що приманює тварин на великих відстанях та безпечні для людей, тварин і навколишнього середовища.
Наголошуємо, в разі виявлення подібних принад – не брати їх руками і не переносити з місць.
Пероральна імунізація від сказу – єдиний дієвий спосіб профілактичної вакцинації диких тварин проти сказу. Вакцина сприяє створенню імунітету серед диких тварин, що знижує поширення вірусу в природі.
Довідково. У 2024 році на Волині було зареєстровано 35 неблагополучних пунктів по сказу, де захворіло 39 тварин, що на 10 випадків менше ніж за попередній рік. Спеціалісти державних ветеринарних лікарень області за 2024 вакцинували проти сказу 170 414 тварин.