На Тернопільщині обстежено 110 об’єктів питного водопостачання
опубліковано 14 квітня 2020 року о 14:16

Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області спільно з представниками органів влади продовжують перевірки об’єктів питного водопостачання. За минулий тиждень (з 03 квітня по 10 квітня)  комісійно обстежили 110 об’єктів.         

До прикладу, було перевірено водогони сіл Вовківці та Кривче, що у Борщівському районі, де встановили ряд порушень: невпорядковані території, не покошені минулорічні бур’яни, відсутній план дій на випадок аварійних ситуацій, немає альтернативних джерел водопостачання, немає дезінфікуючих засобів на водогонах, не дотримуються зони санітарної охорони джерел водопостачання. Ще одною проблемою є те, що водогін села Вовківці є безгосподарним, тобто він не на балансі сільської ради.

З головами сільських рад провели роз’яснювальну роботу, спрямували 2 пропозиції щодо усунення виявлених порушень.

Також відібрали зразки питної води з комунальних водогонів міста Борщів (ДП «Техніка», ЖКП «Цукровик») та Скала-Подільський ККП, сільських водогонів Ланівців та Пищатинців. Щодо експертних висновків Тернопільської РДЛ Держпродспоживслужби, то там встановили невідповідності за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками: виявили коліформи в 5-ти з 15-ти відібраних проб всіх водогонів (крім ЖКП «Цукровик»), за санітарно-хімічними показниками виявлено відхилення на водозаборі на вул. Підлісній ДП «Техніка» міста Борщів. Міському та сільським  головам, керівникам ДП «Техніка» та Скала-Подільський ККП направили чотири приписи. Міському голові Борщева направили інформацію про забезпечення споживачів безпечною для здоров’я водою належної якості відповідно до вимог ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» та пропозиції щодо усунення виявлених порушень.

Працівники Тернопільського районного управління здійснили позаплановий лабораторний моніторинг питної води з каптажів джерел загального користування в Байковецькій та Великогаївській об’єднаних територіальних громадах. Зокрема, у селах Товстолуг, Гаї-Гречинські та Чернелів-Руський. Результати досліджень у нормі.

Згідно з отриманими результатами досліджень проб води з джерел водопостачання Чортківського району, відібраних спеціалістами Чортківського районного управління спільно з представниками Тернопільської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби України з громадських криниць, мікробіологічні, паразитологічні, вірусологічні та радіологічні показники в нормі. Керівнику КП «Чортківське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства», голові Чортківської міської ради та вищезгаданих сільських рад направили рекомендаційні листи щодо усунення недоліків.

Із головами сіл Заруддя та Колодно Збаразького району провели роз’яснювальну роботу щодо посилення нагляду за об’єктами водопостачання, які знаходяться на балансі сільських рад. Там відібрали 5 проб води питної на санітарно-хімічні та мікробіологічні показники: з артсвердловини КП «Зарудянське» с. Заруддя (сільський водогін), 2-х колодязів громадського водокористування с. Олишківці, та 2-х колодязів загального користування с. Колодне.

Спеціалісти Підгаєцького районного управління ГУ ДПСС в Тернопільській області спільно з головами сіл Бронгалівка, Новосілка, Сільце, Мозолівка, Голгоча, Вербів та Мужилів обстежили об’єкти водопостачання на територіях сільських рад. Відібрали для дослідження 13 проб води із артсвердловин та водонапірних веж. Дали рекомендації  щодо приведення споруд та територій в межах 1-го поясу зони санітарної охорони (зони строгого режиму) об’єктів у відповідність до вимог санітарних правил.

Фахівці Підволочиського районного управління разом із представниками органів місцевого самоврядування та керівником МКП «Комунальник» провели обстеження джерел та систем централізованого водопостачання у м. Скалат, Підволочиського району. Встановили такі порушення: територія навколо джерела водопостачання та водозабірної споруди по вул. Курбаса не огороджена, не створені умови для відведення атмосферних вод; біля  свердловин та водонапірних веж по вул. Винниченка немає умов для відведення атмосферних вод, а на сусідній, прилеглій до зони санітарної охорони території об’єкта, виявили складування гною, що належить власнику особистого селянського господарства. З усних пояснень керівника МКП «Комунальник» дане питання розглядають на рівні Скалатської міської ради. За результатами обстеження надали письмові рекомендації щодо дотримання вимог законодавства у сфері питного водопостачання та усунення наявних порушень.

У Кременецькому районі обстежили 5 артсвердловин КП «Міськводгосп» Кременецької міської ради з відбором проб води для лабораторного дослідження. Керівники об’єктів централізованого водопостачання Кременецького району заключили договори на здійснення виробничого контролю якості води з Кременецьким міжрайонним відділом ДУ «ТОЛЦ МОЗ України».

Працівники Зборівського районного управління ГУ ДПСС в Тернопільській області підняли перед Зборівською міською радою питання щодо проблеми, яка виникла у Зборові із різким зменшенням дебіту артсвердловини №2, внаслідок чого вода не доходить до 4-го та 5-го поверхів багатоповерхових житлових будинків з водогону центральної частини міста.

Також завершена планова перевірка Лановецького комунального підприємства по благоустрою. Під час обстеження виявили ряд недоліків: не надаються до Лановецького районного управління ГУ ДПСС в Тернопільській області дані про усі аварії та відключення на мережі системи водопостачання, відсутній проект організації зон санітарної охорони джерел водопостачання, споруд з водопідготовки та санітарно-захисної смуги уздовж водогонів. Підприємству надали припис про усунення недоліків.

Загалом, за минулий тиждень для дослідження за бактеріологічними, санітарно-хімічними та вірусологічними показниками в Тернопільській регіональній лабораторії Держпродспоживслужби відібрали 157 проб питної води з централізованих джерел водопостачання та 98 проб води з джерел децентралізованого водопостачання.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux