Саме це стало основною темою засідання обласної державної надзвичайної протиепізоотичної комісії.
У низці європейських країн фіксується ящур – вперше з початку 2000-х років. І хоча Україна залишається поза епіцентром, спалахи ящуру на початку року у Німеччині, трохи згодом – в Угорщині та Словаччині, де вже знищено понад 10 тис. голів худоби, сигналізують про високий ризик для вітчизняного аграрного сектора. Все це змусило українську владу оперативно активізувати заходи епізоотичного контролю – обмежувальні та профілактичні.
Видані розпорядження Головного державного ветеринарного інспектора України про заборону ввезення сприйнятливих тварин, сировини, генетичного матеріалу та продуктів від них до України, посилено державний ветеринарно-санітарний контроль на державному кордоні. Особлива увага приділяється безпосередньо західному регіону, проводиться дезінфекція транспорту, огляд ручної поклажі з метою недопущення ввезення заборонених продуктів, ретельний моніторинг лісових угідь у прикордонних регіонах.
За словами начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області Руслана Ахмадулліна, ситуація із ящуром у сусідніх країнах викликає особливе занепокоєння, адже Україна багато років вільна від нього: останнього разу ящур реєструвався у 1988 році. Зараз інфекція, яка уражує парнокопитних, фактично впритул наблизилася до західних кордонів України. Це гостра і, що саме небезпечно, висококонтагіозна, або інакше кажучи, високозаразлива хвороба парнокопитних жуйних тварин і свиней. У випадку поширення потребує радикальних рішень на кшталт масового забою з подальшим знищенням тварин (велика та дрібна рогата худоба). Передається збудник через тварин, транспорт, продукцію, повітря. Можуть хворіти й люди.
Ще одна тривожна недуга – блутанг, який передається через укуси комах. Хоча він не є небезпечним для людей, вплив на тваринництво може бути суттєвим, особливо в умовах теплішого клімату, що сприяє поширенню переносників вірусу.
Питання профілактики ящуру залишається на особливому контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області. Видано розпорядження Головного державного ветеринарного інспектора Одеської області, проводиться облік та моніторинг фізіологічного стану сприятливого поголів’я худоби, створено групи термінового реагування на повідомлення про підозру, триває інформаційна кампанія,
Як було наголошено під час засідання Одеської обласної державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, ця скоординована діяльність є критично важливою для запобігання спалахів ящуру і блутангу на території Одеської області.