Для проведення антирабічної кампанії було сформовано 108 бригад, до яких ввійшли ветеринарні спеціалісти Держпродспоживслужби області, представники органів місцевого самоврядування, мисливських і лісових господарств. Шляхом наземного розподілу розповсюджено 48850 принад виробництва ТОВ «Укрветпромпостач» на загальній площі 1954 км2. Розкладали приманки з вакциною вручну на території сільськогосподарських угідь, узліссях, обабіч доріг та вздовж річок.
За період повномасштабного вторгнення кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу відбулася вперше. Її ефективність була доведена в попередні роки проведення, коли для розповсюдження брикетів з вакциною використовували авіаційний транспорт, адже тоді кількість випадків захворювання тварин на сказ значно зменшувалася. Тож поновлення проведення імунізації сприятиме забезпеченню епізоотичного благополуччя області.
Зазначимо, що сказ є невиліковною хворобою всіх теплокровних тварин, а також людей. Лікування від сказу не існує, єдиний метод боротьби – це імунізація диких тварин та здійснення щорічних профілактичних щеплень проти сказу домашнім улюбленцям. Так, з початку року фахівці ветеринарної медицини установ Держпродспоживслужби провакцинували проти сказу майже 150 000 домашніх тварин (собак та котів).
Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області наголошує, що незабезпечення власниками щорічного щеплення тварин проти сказу є порушенням чинного законодавства, зокрема, вимог статті 37 Закону України «Про ветеринарну медицину», пункту 5 «Інструкції про заходи щодо профілактики та боротьби зі сказом тварин» та передбачає адміністративну відповідальність у вигляді штрафу.