До Новомиргородського відділу Новоукраїнської районної державної лікарні ветеринарної медицини звернувся мешканець села Панчеве щодо підозри на отруєння великої рогатої худоби. За словами власника, корова відмовлялася від їжі, постійно ревла та знизився надій молока. При обстеженні тварини ветеринарний лікар виявив клінічні ознаки, що вказували на сказ: водобоязнь, слинотеча тощо. Через деякий час тварина загинула. Результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу підтвердили захворювання корови на сказ.
Спеціалісти Новоукраїнської районної державної лікарні ветеринарної медицини та Новоукраїнського районного управління Держпродспоживслужби в області ініціювали засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, під час якого було встановлено карантинні обмеження, оголошено неблагополучну на сказ територію та визначено загрозливу зону.
Відповідно до Інструкції «Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин» проводяться необхідні ветеринарно-санітарні заходи. Зокрема місце, де утримувалась хвора корова, а також предмети догляду за нею, одяг та інші речі, були продезінфіковані. Ветеринарні фахівці щеплюють проти сказу всіх сприятливих тварин у неблагополучному пункті та загрозливій зоні, здійснюють огляд тварин для виявлення хворих чи підозрілих на зараження сказом.
Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області нагадує, що сказ – надзвичайно небезпечне вірусне захворювання як тварин, так і людей, яке викликає розлади нервової системи і закінчується смертю.
З огляду на те, що подібний випадок захворювання ВРХ на сказ нещодавно було зафіксовано на Полтавщині, закликаємо всіх власників тварин вчасно проводити профілактичні щеплення не лише своїх домашніх улюбленців (котів, собак), а також сільськогосподарських тварин (ВРХ та ДРХ), які випасаються на прив’язі, в балках, урочищах тощо.