Протягом 2019 року фахівці Державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи дослідили на ринках Кіровоградщини 352 714 партій продукції тваринного та рослинного походження. У результаті проведених досліджень до реалізації не допущено харчові продукти та сировину загальною вагою майже 12,5 тонн. Порушення були виявлені у м'ясі великої рогатої худоби, м'ясі свинини, рибі та рибопродуктах, меді, моці і молокопродуктах, яйцях, рослинній продукції, а також інших харчових продуктах.
Зокрема, причинами недопущення до реалізації молока і молокопродуктів загальною вагою 4 тонни 315 кг стали незадовільні органолептичні показники, а саме: гіркий присмак, підвищений рівень кислотності, ІІІ ступінь чистоти, порушення правил торгівлі (реалізація молока у використаних пластикових пляшках).
Риба з прісноводних водоймищ (249 кг) мала незадовільні органолептичні показники та була утилізована.
6 тонн 621 кг продукції рослинного походження не допустили до реалізації через перевищений рівень нітратів та незадовільні органолептичні показники - продукція уражена хворобами, гнила.
Фаїівці державних лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи Держпродспоживслужби області в межах своїх компетенцій постійно взаємодіють з адміністрацією ринків: здійснюючи державний ветеринарно-санітарний контроль і нагляд за виконанням вимог Ветеринарно-санітарних правил для ринків, реалізацією продукції тваринного і рослинного походження, безпечної у ветеринарно-санітарному відношенні.
Держпродспоживслужба звертає увагу, що продукція, яка реалізується в місцях несанкціонованої торгівлі без дотримання належного температурного режиму, не проходить необхідних досліджень для контролю її безпечності. Вживання таких продуктів харчування може призвести до харчових отруєнь, інфекційних захворювань та нашкодити здоров’ю.