На Прикарпатті, відповідно до Плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в області на 2024 рік, завершено осінню кампанію з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин. Осіння кампанія проводилась у період з 16 по 20 вересня 2024 року.
Для реалізації даних заходів було створено 146 робочих груп за участі 905 осіб, в тому числі спеціалістів та представників:
Протягом проведення даних заходів розповсюджено 198100 доз вакцини на території 7924 км2, в тому числі на території Верховинського, Калуського, Коломийського, Косівського, Надвірнянського та Івано-Франківського районів.
На відповідних територіях визначені місця для здійснення контролю за поїданням приманок з вакциною на 4, 8 та 15 дні після розповсюдження.
На Косівщині у декількох місцях, для здійснення контролю за поїданням приманок з вакциною застосовані фотопастки.
Принада має вигляд невеликих брикетів із запахом м'ясо-кісткового борошна, всередині яких капсула із вакциною.
Вакцина сприяє створенню імунітету, не викликає захворювання у молодих тварин, не сприяє виділенню вакцинного вірусу зі слиною, безпечна для інших тварин, безпечна для людини та природного середовища, стабільна в польових умовах.
У разі виявлення подібних принад - не беріть їх руками і не переносьте з місць розкладання, щоб тварини змогли їх знайти.
Довідково. Пероральна імунізація від сказу – один із способів вакцинації тварин, яких неможливо відловити щоб вакцинувати класично (внутрішньом’язево або підшкірно). Такий спосіб вакцинації застосовують для диких тварин, у яких після поїдання поживної принади з вакциною на 21 день формується імунітет до збудника сказу і триває мінімум 1 рік.