Сьогодні, 21 травня, відповідно до Плану протиепізоотичних заходів на 2025 рік, з урахуванням епізоотичної ситуації в регіоні та рішень територіальних надзвичайних протиепізоотичних комісій на території Чернігівської області розпочато весняну кампанію з вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.
Цьогоріч, на відміну від осені минулого року, площу, на якій планується розповсюдження вакцини (принад), збільшено до 19080 км2. Це Корюківський район – 2480 км2, Ніжинський – 6140 км2, Новгород-Сіверський – 1300 км2, Прилуцький – 4060 км2, Чернігівський – 5100 км2.
У кожному районі створені робочі групи, до складу яких залучені близько 800 працівників, серед яких спеціалісти ветеринарної медицини, лісівники, мисливці тощо. Загалом таких бригад створено близько 180.
Відповідальні особи уже отримали денну норму принад з рекомбінованою антирабічною вакциною і робочі групи розпочали роботу.
Принади рівномірно розкладатимуть на території мисливських угідь у місцях перебування диких м’ясоїдних тварин – без охоплення населених пунктів, водойм, боліт, залізничних та автодорожніх шляхів, а також місць проведення польових робіт, що дасть змогу уникнути випадкового контакту людей із вакциною та в майбутньому суттєво зменшити кількість випадків сказу, особливо в дикій фауні. Всього заплановано використати 477 тисяч доз вакцини: на один квадратний кілометр – 25 доз. На 4, 8 і 15 день після закладки приманок буде здійснено контрольний обхід, під час якого досліджуватиметься відсоток поїдання вакцини.
У зв’язку із воєнним станом усі роботи з розповсюдження вакцини здійснюються вручну. Орієнтовно кампанія буде тривати до 1 червня.
Головне управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області звертається до громадян з проханням не чіпати та не переміщати принаду з вакциною в інше місце. Вакцина не становить небезпеки для людей і домашніх тварин, але важливо не торкатися принад руками, щоб не пошкодити захисний шар блістера й не знизити ефективність препарату.