Інформаційно-роз’яснювальна робота серед власників птиці та керівників спеціалізованих птахогосподарств має тривати. Таким був головний лейтмотив наради з питань профілактики високопатогенного грипу птиці на Черкащині. Вона відбулася онлайн під керівництвом начальника Головного управління Держпродспоживслужби в області Альони Бойко.
Фахівцям міськрайонних та районних управлінь нагадали про необхідність поширювати інформаційні пам’ятки про боротьбу з цим захворюванням та його профілактикою. З огляду на розпорядження Головного державного інспектора ветмедицини України їх також зобов’язали провести на місцях профільні наради та продовжувати інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення. Для цього фахівці ветеринарної медицини беруть участь у телевізійних програмах, виступають на радіо та надають коментарі для інтернетвидань.
Нагадаємо, епізоотична ситуація щодо високопатогенного грипу птиці ускладнилась в Україні з кінця минулого року. У грудні 2020 року виявлено 8 випадків грипу птиці: 5 випадків в Миколаївській області, 2 випадки в Київській області та один у Херсонській області. З початку 2021 року зафіксовано ще один випадок захворювання на Миколаївщині.
З настанням весняної міграції перелітної птиці ризик занесення збудника високопатогенного вірусу грипу птиці на територію нашої області особливо зростає. Повітряними шляхами територію України перетинає понад мільйон птахів, які повертаються з південних країн. Якраз у них і відзначають найбільшу кількість випадків захворювання. Черкащина знаходиться на одному з чотирьох коридорів перельоту. Найбільші місця концентрації перелітні птахи створюють під час зупинок на території Драбівського, Жашківського, Канівського, Черкаського та Чорнобаївського районів.
Нагадаємо, що в Черкаській області сконцентровані потужні птахогосподарства, в яких нараховується більше 19 мільйонів птиці різних видів, та близько 2 мільйонів - в господарствах особистого користування населення.