Розроблення Національної стратегії боротьби зі сказом, спрямованої на зниження ризику передачі хвороби від тварин до людей та повну елімінацію смертельних випадків від сказу серед населення, – обговорили на зустрічі представники Держпродспоживслужби, Мінагрополітики, МОЗ, ЦГЗ, ФАО та міжнародні експерти за сприянням Бюро ВООЗ в Україні.
«Прийняття та реалізація Національної стратегії боротьби зі сказом стане важливим кроком до посилення міжсекторальної співпраці, забезпечить чіткий розподіл повноважень та відповідальностей між різними секторами, створить сприятливі умови для співпраці між державними органами, науковими установами, громадськими організаціями та приватним сектором. Адже, подолати захворювання можливо лише спільними зусиллями», - підкреслив перший заступник Голови Держпродспоживслужби Олег Осіян.
Наразі динаміка захворювання на сказ в Україні змінюється внаслідок збільшення чисельності популяції серед диких тварин та безпритульних тварин. Окрім того через війну в країні деякі види профілактики не виконуються в повному обсязі.
Запропонована Національна стратегія передбачає комплекс заходів, які включають розробку національних протоколів для профілактики та лікування людей, вакцинацію тварин, підвищення обізнаності населення щодо профілактики хвороби, реалізацію програми моніторингу та управління ризиками.
«Такий стратегічний документ щодо боротьби зі сказом допоможе сформувати нові цінності громадськості, забезпечити благополуччя та здоровʼя тварин. Зі свого боку, Держпродспоживслужба розробляє та впроваджує низку важливих ініціатив, серед яких проведення кампаній із вакцинації домашніх і диких тварин в прифронтових територіях та співпраця з національними та міжнародними партнерами,» - зазначив заступник Голови Держпродспоживслужби, Головний державний ветеринарний інспектор України Володимир Кустуров.
Успішне впровадження цього документу потребує міжгалузевої співпраці з залученням та підтримкою різних зацікавлених сторін в рамках підходу «Єдине Здоров’я».