На території приватного підприємства «Гарант» в селі Верблюжка Новгородківської селищної ради, де у травні цього року 8 голів свиней загинуло через захворювання на африканську чуму свиней (АЧС), а також у зонах захисту та нагляду Кропивницького району зняли карантинні обмеження щодо АЧС. Таке рішення ухвалили під час засідання місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кропивницькій РДА за результатами виконання плану заходів щодо локалізації та ліквідації АЧС. Про стан виконання заходів поінформував начальник Кропивницького районного управління Держпродспоживслужби в області Віктор Заброда.
Так, відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней спеціалісти Кропивницької районної державної лікарні ветеринарної медицини здійснили знезараження приміщень, в яких утримувалися тварини. На в’їзді до епізоотичного вогнища (територія ПП «Гарант» в селі Верблюжка) функціонував цілодобовий карантинний пост. Протягом Доступ стороннього транспорту та людей було обмежено на 40 діб (час карантину з АЧС).
Також фахівцями проведено роботу з уточнення свинопоголів`я в зонах захисту та нагляду. Сигнальних повідомлень про випадки підозри на захворювання та загибель свинопоголів’я з навколишніх населених пунктів та господарств не надходило.
Нагадаємо, що АЧС – це одна з найнебезпечніших хвороб свиней, оскільки її занесення супроводжується високою смертністю серед ураженого поголів’я і значними економічними збитками, зумовленими відсутністю вакцини й необхідністю знищувати все, навіть потенційно інфіковане, свинопоголів’я. Водночас вірус АЧС не передається людині та є безпечним для її здоров’я. Зараження свиней у господарствах може відбуватися шляхом безпосереднього контакту (від свині – до свині), через ґрунт, незнезаражені корми, предмети догляду й утримання, транспортні засоби, а також через диких кабанів, бродячих тварин, птахів та обслуговуючий персонал.
Щоб запобігти занесенню вірусу АЧС в господарство Держпродспоживслужба в Кіровоградській області закликає власників тварин уважно спостерігати за станом їхнього здоров’я та дотримуватися правил біобезпеки:
Лише суворе дотримання зазначених вище вимог забезпечить можливість уникнути виникнення захворювання та значних економічних збитків.