Кіровоградщина: заходи з попередження та зменшення вживання тютюнових виробів обов’язкові для виконання суб’єктами господарювання
опубліковано 12 квітня 2023 року о 11:03

Суб’єкти господарювання, які провадять діяльність у сферах торгівлі та послуг, в тому числі готельного та ресторанного бізнесу, повинні дотримуватися вимог чинного законодавства щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення. На цьому наголосила начальниця управління захисту споживачів та контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби області Віра Сухопарова під час зустрічі з підприємцями, організованій міською радою м. Кропивницький. З урахуванням надходження сигналу «Повітряна тривога» захід пройшов в укритті.

Доповідач зазначила, що відповідно до ст. 13 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» забороняється куріння, вживання та використання тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів:

 1. у ліфтах і таксофонах;
 2. у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;
 3. у приміщеннях та на території навчальних закладів;
 4. у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;
 5. у приміщеннях закладів ресторанного господарства;
 6. у приміщеннях об’єктів культурного призначення;
 7. у приміщеннях органів державної влади, інших державних установ, органів місцевого самоврядування;
 8. у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;
 9. у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;
 10. у приміщеннях гуртожитків;
 11. на дитячих майданчиках;
 12. у місцях загального користування житлових будинків;
 13. у підземних переходах;
 14. у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів, у тому числі в таксі;
 15. на вокзалах та станціях;
 16. на зупинках громадського транспорту.

У місцях та закладах, в яких використання тютюнових та інших виробів заборонено, має бути розміщена відповідна наочна інформація з графічним знаком про заборону куріння і текстом: «Куріння, вживання, використання тютюнових виробів, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів заборонено!»

Учасників зустрічі поінформували, що під забороною:

 • будь-яка реклама та стимулювання продажу тютюнових виробів, в тому числі продаж тютюнових виробів у наборі з будь-якими іншими товарами або послугами;
 • розміщення інформації про виробника тютюнових виробів та/або тютюнові вироби у місцях, де ці вироби реалізуються чи надаються споживачеві, у тому числі на елементах обладнання та/або оформлення місць торгівлі, за виключенням одного плаката розміром не більше 40х30 см на одне місце торгівлі, в якому надається текстова інформація про наявні в продажу тютюнові вироби та ціни на них;
 • розміщення інформації щодо тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби, в місцях проведення розважальних заходів, в місцях роздрібної торгівлі, на автотранспортних засобах та обладнанні.

Темою розмови з суб’єктами господарювання також стало дотримання вимог Закону України «Про рекламу». Так Віра Сухопарова детально зупинилася на питанні заборони вміщувати твердження та/або зображення, які є дискримінаційними за ознаками походження людини, її соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, освіти, політичних поглядів. Підприємцям наголосили не недопущенні використання або імітації зображення Державного Герба України, Державного Прапора України, звучання Державного Гімну України, зображення державних символів інших держав та міжнародних організацій, якщо таке використання або імітація пропагують неповагу до них або вводять в оману споживачів. Окрім того мовою реклами має бути державна мова.

Зазначимо, що фахівці управління захисту споживачів та контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби області постійно надають консультації суб’єктам господарювання стосовно дотримання вимог чинного законодавства під час провадження господарської діяльності.

На малюнку зображені учасники заходу На малюнку зображені учасники заходу На малюнку зображені учасники заходу На малюнку зображені учасники заходу
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux