11 квітня 2023року, під головуванням начальника Чернівецької ОВА Руслана Запаранюка, відбулось засідання Державної надзвичайної протиепіозоотичної комісії при Чернівецькій обласній державній адміністрації.
Сказ залишається однією з найскладніших проблем, яка є не лише медичною та ветеринарною, а й загальнодержавною.
Боротьба зі сказом може бути вирішена виключно комплексним вжиттям заходів по боротьбі зі сказом:
- установами та закладами державної ветеринарної медицини,
- ️закладами охорони здоров’я,
- національною поліцією,
- органами виконавчої влади та місцевого самоврядування,
- установами житлово-комунального, лісового, мисливського господарств під керівництвом Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернівецькій обласній державній адміністрації.
В порядку денному розглядали питання Про виконання протоколу №1 засідання ДНПК при Кабінеті Міністрів України від 10.03.2023 року.
Щодо епізоотичної ситуації по сказу тварин в Чернівецькій області та проведення профілактичних заходів, в т.ч. пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин, з метою недопущення виникнення даного захворювання на території Чернівецької області.
По даному питанню доповідав Довганюк Олександр – заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області, головний державний ветеринарний інспектор Чернівецької області.
Після обговорення членами Комісії було прийнято ряд важливих рішень:
- Щодо проведення кампанії у 2023 році з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу .
- Щодо заходів, направлених на профілактику сказу та мінімізацію ризиків для здоров’я людини, активізацію роботу щодо реагування на випадки появи диких тварин, зокрема лисиць в населених пунктах, та не допущення утворення місць «проживання» диких тварин, у закинутих будівлях, на присадибних ділянках тощо.
- Щодо забезпечення організації та здійснення заходів по відлову безпритульних тварин з метою регулювання їх кількості, здійснення вакцинації безпритульних тварин проти сказу.
- Вживання заходів щодо постійної наявності у відповідних закладах охорони здоров’я Чернівецької області антирабічних препаратів для постконтактної імунопрофілактики сказу: антирабічної вакцини та антирабічного імуноглобуліну.
- Активізація проведення роз’яснювальної роботи серед населення області щодо небезпеки сказу для людей і тварин та заходів щодо профілактики і боротьби з даним захворюванням та інші.
Пам’ятайте – нехтування та байдужість до проведення щеплень тварин від сказу може призвести до захворювання та згодом загибелі тварин, та стати загрозою здоров’ю людей!