Кіровоградщина: епізоотична ситуація в області на постійному контролі фахівців
опубліковано 13 травня 2025 року о 14:53

Питання актуальної епізоотичної ситуації в області обговорили на засіданні місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії під головуванням заступниці голови Кіровоградської ОВА Наталії Ревенко. У заході взяли участь в. о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Ігор П’яничук і в. о. першого заступника начальника Руслан Крайносвіт, який поінформував присутніх про ризики поширення сказу, африканської чуми свиней, недопущення занесення ящуру та блутангу тварин, а також планування весняної кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

З початку року в Кіровоградської області зареєстровано 67 випадків захворювання тварин на сказ. Зважаючи на такі обставини, фахівці державних установ Держпродспоживслужби постійно проводять заходи з ветеринарного обслуговування тварин, ліквідації та профілактики сказу тварин. З початку року щеплено 10 064 собаки, 9 134 коти, 144 голови ВРХ, 168 голів ДРХ, 16 свиней та 7 коней.

Також у третій декаді травня планується проведення весняної кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу на території площею 19 285,53 км2 методом ручного розкладання. Наразі затверджено склад 293 робочих груп з представниками Держпродспоживслужби, ветеринарних установ, територіальних громад, мисливського і лісового господарства та інших установ.

Напруженою залишається епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней. У 2025 році зафіксовано 33 випадки, зокрема три на Кіровоградщині. В рамках ліквідації спалахів АЧС було вилучено, умертвлено шляхом евтаназії та спалено свинопоголів’я в епізоотичних вогнищах (всього – 223 голови). Водночас у зв’язку з вилученням поголів’я свиней через АЧС фізичним особам-власникам передбачено відшкодування. Зокрема за 2024 рік відшкодовано майже 330 тис. грн з державного бюджету.

Доповідач звернув увагу на поширення в ЄС захворювання на ящур, тож існують високі ризики занесення хвороби в Україну з сусідніх країн. Ящур спричиняє значні економічні збитки для всієї країни та галузі тваринництва, зупинку експорту молочної та м’ясної продукції, багатомільйонні витрати для ліквідації спалаху хвороби.

Враховуючи все зазначене та ризики поширення захворювань надзвичайно важливо бути готовими діяти злагоджено та без зволікань.

Суворе дотримання заходів біобезпеки на господарствах, створення матеріально-технічного резерву для екстреного розгортання та належних умов функціонування карантинних ветеринарних постів, проведення інформаційної роботи з населенням – це важливі передумови епізоотичного благополуччя.

За результатами засідання місцевої ДНПК прийняли рішення щодо вжиття низки заходів, спрямованих на недопущення поширення зоонозних хвороб та профілактику захворювань тварин.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux