Спеціалісти відділу контролю у сфері насінництва, розсадництва та якості зерна Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області взяли участь у майстер-класі «Малопоширені овочеві культури: від вивчення до освоєння». Його 27 липня провела кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник лабораторії селекції дворічних та малопоширених культур ІОБ Оксана Овчіннікова на полі Інституту овочівництва і баштанництва (полігон малопоширених овочевих культур).
Малопоширені культури – це культури, посівні площі яких в Україні не перевищують 10 тис. га, але в інших регіонах можуть бути нішевими або ж дикорослими. Яскравим прикладом є портулак городній: у нашому регіоні – бур’ян, хоча в інших країнах широко використовується в кулінарії.
Останнім часом у розвитку аграрного сектора України відбуваються значні зміни. Спрямованість на європейський ринок та на свідомого покупця-споживача призводить до значної популярності та використання малопоширених овочевих культур як у харчуванні (у більшості випадків – здоровому дієтичному харчуванні), так і в медицині, хімічній промисловості тощо.
Учасники майстер-класу отримали інформацію про перспективи вирощування, розмноження та використання окремих малопоширених овочевих культур. На полігоні були представлені: щириця кривава (овочева), фенхель звичайний, чабер садовий, пастернак звичайний, петрушка коренева, нігела доманська, бамія або гібіскус їстівний, змієголовник молдавський, васильки запашні, коріандр запашний. Зокрема, у кулінарії може використовуватися вся рослина маловідомої щириці овочевої: від листків і стебла до насіння, важливо, що насіння щириці кривавої має світлий відтінок. Нігела доманська використовується як пряна культура. Плоди гібіскуса їстівного найкраще споживати у смаженому вигляді.