Заступник Голови Держпродспоживслужби з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Захарін провів черговий онлайн-семінар для IT-фахівців територіальних органів Служби.
Під час семінару було опрацьовано нові урядові рішення у сфері цифровізації. Зокрема, йдеться про: Постанову Кабінету Міністрів України від 2 червня 2023 р. № 560, якою затверджено Порядок ведення Національного реєстру викидів та перенесення забруднювачів; Постанову Кабінету Міністрів України від 2 червня 2023 р. № 556, якою затверджено Положення про веб-портал «Дія.Цифрова громада»; Постанову Кабінету Міністрів України від 9 червня 2023 р. № 585, якою утворено Міжвідомчу робочу групу з питань здійснення заходів у сфері цифровізації, передбачених Державною антикорупційною програмою на 2023-2025 роки.
Сергій Захарін акцентував увагу на необхідність сумлінного опрацювання навчальних та методичних матеріалів з питань кібербезпеки та кіберзахисту, які були розповсюджені серед фахівців ІТ-підрозділів територіальних органів протягом травня-червня поточного року.
Фахівцям ІТ-підрозділів територіальних органів Держпродспоживслужби запропоновано розповсюдити серед колег інформацію про запуск оновленої платформи Дія.Освіта, на якій розміщено чимало цікавих ресурсів для державних службовців.
Учасникам семінару презентовано результати виконаних Мінцифри проєктів у сфері відкритих даних, які передбачають підвищення кваліфікації державних службовців щодо застосування процедур оприлюднення відкритих даних, у тому числі із застосуванням сучасних цифрових технологій.
Фахівці Держпродспоживслужби надали учасникам семінару відповіді на низку актуальних запитань, зокрема щодо поліпшення системи електронного документообігу, а також застосування окремих цифрових рішень під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій різного рівня.
«Цифровізація незворотня, це світовий мейнстрім, вона дає змогу усунути зайві бюрократичні процедури, а відтак – підвищити можливості громадян під час реалізації своїх законних інтересів та природних бажань. Фахівці Держпродспоживслужби використовують у своїй роботі усі доступні на сьогодні цифрові інструменти, а також приділяють належну увагу підвищенню своєї кваліфікації. Наші ІТ-фахівці мають широкий доступ до навчальних ресурсів у сфері цифровізації. Користуючись нагодою, запрошую молодих фахівців до роботи в ІТ-підрозділах системи Держпродспоживслужби, де створені всі належні умови для кар’єрного та професійного зростання», – наголосив Сергій Захарін.
Продовжуємо будувати цифрову державу: без бюрократії, черг та корупції.