Заступник Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Захарін провів нараду-семінар для ІТ-фахівців центрального апарату Держпродспоживслужби на тему «Закон України «Про цифровий контент та цифрові послуги»: новели нормативного регулювання».
Закон України «Про цифровий контент та цифрові послуги» регулює відносини між виконавцем та споживачем щодо надання цифрового контенту та/або цифрової послуги.
Цифрова послуга - послуга, що надає можливість споживачу створювати, обробляти, зберігати та поширювати дані у цифровій формі або отримувати доступ до таких даних, а також здійснювати будь-які інші дії з даними у цифровій формі, що були створені чи завантажені споживачем або іншими користувачами такої послуги.
Цифровий контент - дані, які створюються і надаються в цифровій формі (комп’ютерні програми, застосунки, відеофайли, аудіофайли, музичні файли, цифрові ігри та електронні книги).
Сергій Захарін зазначив, що Законом врегульовано питання надання цифрового контенту та/або цифрової послуги, визначені критерії відповідності цифрового контенту та/або цифрової послуги, описано права та обов’язки виконавця та споживача, а також запроваджено інститут відповідальності виконавця.
Виходячи з припису пункту 3 статті 19 Закону України «Про цифровий контент та цифрові послуги», державний нагляд (контроль) за додержанням цього Закону здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про захист прав споживачів, тобто Держпродспоживслужба.
Закон вже оприлюднено на порталі Верховної Ради України, він набуває чинності у березні 2024 р.
«Ми уважно вивчаємо зміни до законодавчої бази, що суттєво впливають на динаміку цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Держпродспоживслужби, її органів, підвідомчих установ та підприємств. Наша мета – розгортання мережі сучасних і зручних для громадян та сумлінного бізнесу цифрових сервисів, що є запорукою фундаментальної розбудови системи електронної демократії в нашій державі. В поточній роботі використовуються сучасні інструменти цифрових та інформаційно-комунікаційних технологій. Готуємося до проведення процедури аудиту інформаційно-комунікаційних технологій, який має включати результати аналізу наявних проблем у сфері цифровізації та застосування інформаційно-комунікаційних технологій, а також рекомендації, спрямовані на підвищення ефективності вказаної роботи», - зазначив Сергій Захарін.
Будуємо цифрову державу: без бюрократії, черг та корупції!