Упродовж останнього тижня спеціалістами Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області на обстежених полях з отриманими сходами озимої пшениці виявлено злакові цикади за чисельності 1,1-3 екз. на кв. м, поширеність шкідника склала 100%. Також на 58% обстежених площ у посівах озимої пшениці відмічено початок льоту пшеничної (чорної злакової) мухи за чисельності 3,0 екз. на 100 п.с. та слабке ураження 2,0-3% рослин кореневою гниллю.
На 58% обстежених площ озимих зернових були виявлені мишоподібні гризуни за чисельності 1,0 колонія на гектарі.
У посівах озимого ріпаку на всіх обстежених площах виявлені хрестоцвіті блішки за чисельності 1,0-2 екз. на кв. м та дротяники (личинки коваликів) за чисельності 0,5-1 екз. на кв. м. Також 1,0 – 2% рослин ріпаку на обстежених площах були уражені фомозом у слабкому ступені за розвитку хвороби 0,1-1%.
На всіх обстежених полях з-під озимої пшениці, кукурудзи, соняшнику і на неорних землях були поширені мишоподібні гризуни за чисельності 1,0-2 колонії на гектарі.
Надалі очікується міграція гризунів на посіви озимих зернових колосових, озимого ріпаку та багаторічні трави та збільшення чисельності на зазначених культурах.
Землекористувачам під час проведення захисних обробок посівів сільськогосподарських культур необхідно суворо дотримуватись «Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», а також регламентів та техніки безпеки із забезпеченням збереження корисної ентомофауни та медоносних бджіл.