Інформація щодо заборони ввезення на територію України насіння сільськогосподарських рослин з використанням ГМО
опубліковано 08 квітня 2021 року о 10:37

Відповідно до статті 11-2 Закону про ГМО центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, організовує та здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням заходів біологічної і генетичної безпеки щодо сільськогосподарських рослин під час створення, дослідження та практичного використання ГМО у відкритих системах на підприємствах, в установах та організаціях агропромислового комплексу незалежно від їх підпорядкування і форми власності.

Відповідно до частини першої статті 15 Закону про ГМО забороняється промислове виробництво та введення в обіг ГМО, а також продукції, виробленої із застосуванням ГМО, до їх державної реєстрації.

Визначення терміну обіг міститься у статті 1 Закону про ГМО, як переміщення (транспортування) або зберігання та будь-які дії, пов'язані з переходом права власності чи володіння, включаючи продаж, обмін або дарування.

Станом на 25.03.2021 в Україні не зареєстровані сорти сільськогосподарських культур з ГМО та продукція, вироблена з їх застосуванням.

Відповідно до статті 9 Митного кодексу України митна територія України це територія України, зайнята сушею, територіальне море, внутрішні води і повітряний простір, а також території вільних митних зон, штучні острови, установки і споруди, створені у виключній (морській) економічній зоні України, на які поширюється виключна юрисдикція України, становлять митну територію України.

Статтею 70 Митного кодексу України встановлені митні режими, до яких застосовується законодавство України, а саме:

імпорт (випуск для вільного обігу);

реімпорт;

експорт (остаточне вивезення);

реекспорт;

транзит;

тимчасове ввезення;

тимчасове вивезення;

митний склад;

вільна митна зона;

безмитна торгівля;

переробка на митній території;

переробка за межами митної території;

знищення або руйнування;

відмова на користь держави.

Таким чином ввезення на територію України, в тому числі в режимі реекспорту, насіння сільськогосподарських рослин з використанням ГМО заборонено чинним законодавством України.

Останнім часом в засобах масової інформації поширюється інформація про можливе завезення на територію України з інших країн насіння сої з використанням ГМО.

Держпродспоживслужба звернулася листом до Державної митної служби України з проханням посилити контроль за ввезенням на територію України насіння сільськогосподарських культур з метою недопущення ввезення на територію України насіння сільськогосподарських рослин з використанням ГМО.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux