Відповідно до статті 11-2 Закону про ГМО центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, організовує та здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням заходів біологічної і генетичної безпеки щодо сільськогосподарських рослин під час створення, дослідження та практичного використання ГМО у відкритих системах на підприємствах, в установах та організаціях агропромислового комплексу незалежно від їх підпорядкування і форми власності.
Відповідно до частини першої статті 15 Закону про ГМО забороняється промислове виробництво та введення в обіг ГМО, а також продукції, виробленої із застосуванням ГМО, до їх державної реєстрації.
Визначення терміну обіг міститься у статті 1 Закону про ГМО, як переміщення (транспортування) або зберігання та будь-які дії, пов'язані з переходом права власності чи володіння, включаючи продаж, обмін або дарування.
Станом на 25.03.2021 в Україні не зареєстровані сорти сільськогосподарських культур з ГМО та продукція, вироблена з їх застосуванням.
Відповідно до статті 9 Митного кодексу України митна територія України це територія України, зайнята сушею, територіальне море, внутрішні води і повітряний простір, а також території вільних митних зон, штучні острови, установки і споруди, створені у виключній (морській) економічній зоні України, на які поширюється виключна юрисдикція України, становлять митну територію України.
Статтею 70 Митного кодексу України встановлені митні режими, до яких застосовується законодавство України, а саме:
імпорт (випуск для вільного обігу);
реімпорт;
експорт (остаточне вивезення);
реекспорт;
транзит;
тимчасове ввезення;
тимчасове вивезення;
митний склад;
вільна митна зона;
безмитна торгівля;
переробка на митній території;
переробка за межами митної території;
знищення або руйнування;
відмова на користь держави.
Таким чином ввезення на територію України, в тому числі в режимі реекспорту, насіння сільськогосподарських рослин з використанням ГМО заборонено чинним законодавством України.
Останнім часом в засобах масової інформації поширюється інформація про можливе завезення на територію України з інших країн насіння сої з використанням ГМО.
Держпродспоживслужба звернулася листом до Державної митної служби України з проханням посилити контроль за ввезенням на територію України насіння сільськогосподарських культур з метою недопущення ввезення на територію України насіння сільськогосподарських рослин з використанням ГМО.