Інформація про спалах захворювання на гостру кишкову інфекції серед учнів середньої загальноосвітньої школи № 112 у Дніпрі
опубліковано 26 березня 2019 року о 12:17

За оперативним повідомленням Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області внаслідок спалаху захворювання на гостру кишкову інфекцію серед учнів КЗО «Середня загальноосвітня школа № 112» постраждало 15 дітей. Станом на 21.03.2019 року всіх постраждалих дітей виписано з лікувального закладу у задовільному стані.

Головне управління Держпродспоживслужби 14-15.03.2019 провело санітарно-епідеміологічне обстеження загальноосвітньої школи № 112 та проінспектувало харчоблок даного закладу з відбором проб харчових продуктів, питної водопровідної води, змивів з об’єктів довкілля в закладі.

Під час обстеження школи № 112 встановлено ряд порушень вимог санітарного законодавства та законодавства у сфері безпечності та окремих показників якості  харчових продуктів.

Послуги з організації харчування в закладі на договірних умовах надає ТОВ «Контракт-Продрезерв 5».

У день проведення позапланового заходу денне меню відповідало двотижневому меню, погодженому Головним управлінням. У закладі визначена відповідальна особу за організацію харчування.

Спеціалісти Головного управління провели відбір зразків (6 проб води, 8 проб готових страв та 40 змивів з харчоблоку) для проведення бактеріологічних досліджень в Дніпропетровській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби. Відбиралися готові страви (добові проби за попередню добу) та готові страви, які вживались в їжу на момент обстеження.

Аналіз проб готових страв відповідав гігієнічним вимогам.

За результатами лабораторних досліджень встановлено невідповідність води питної кип’яченої гігієнічним вимогам за мікробіологічними показниками. Також виявлено майже 50% позитивних змивів на умовно патогенну мікрофлору з обладнання, інвентарю, рук та санітарного одягу кухарів.

При лабораторному дослідженні біоматеріалу від 5 хворих дітей та від 4-х працівників харчоблоку школи № 112 виявлено РНК норо вірусів, у 3-х працівників харчоблоку - патогенний стафілокок.

Головне управління винесло рішення про призупинення роботи харчоблоку в школі № 112 на 10 робочих днів. Також винесено припис про усунення порушень, виявлених під час позапланового заходу державного нагляду щодо додержання оператором ринку вимог законодавства про харчові продукти, складено протокол про порушення Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» на ТОВ «Продрезерв 5» від 25.03.2019 №7/4-19.

На виконання рішення Головного управління наказом директора школи № 112 призупинено навчально-виховний процес до встановлення причин захворювання дітей.

Крім того, під час інспектування харчоблоку школи № 112 спеціалісти Головного управління зняли з обігу та вилучили 62,5 кг продукції, яка не мала жодного маркування.

Про випадок захворювання на гостру кишкову інфекцію поінформовано правоохоронні органи Дніпропетровської області, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

За ініціативи Головного управління 21.03.2019 проведено позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Дніпропетровської обласної ради за участю представників Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради, департаменту освіти і науки та департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації, керівників підприємств, що надають послуги з організації харчування у закладах освіти Дніпра з прийняттям відповідних рішень.

Проведення протиепідемічних заходів триває.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux