Серед новорічних подарунків для дітей найбільшим попитом користуються іграшки. При їх виборі важливі не тільки вподобання дитини, зовнішня привабливість, а й безпека іграшки. Начальниця управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Людмила Леус дала поради, на що слід звернути увагу при виборі іграшки.
Усі іграшки, які реалізовуються на ринку України, незважаючи на їх призначення, повинні відповідати встановленим вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2018р. №151. Він відповідає вимогам європейського законодавства щодо безпечності іграшок.
Шукаємо відповідне маркування
Згідно з вимогами Технічного регламенту безпечності іграшок, на продукцію має бути нанесене відповідне маркування:
Крім того, вся інформація повинна бути вказана українською мовою.
Якщо не знайшли маркування, то є велика ймовірність того, що ця іграшка є нелегальною. Тому такий товар краще не купувати.
Недоліки, які можна побачити
Купуючи іграшки, звертайте увагу на видимі дефекти.
Іграшка не повинна «линяти», залишати сліди фарби на руках. Насторожити має і різкий запах.
Небезпечна для дітей також крихка пластмаса та пластичні суміші невідомого походження, які діти можуть спробувати на смак.
Звертайте увагу на те, щоб іграшка була в упаковці. Це найбільш актуально для м’яконабивних виробів. Без упаковки іграшка вбирає в себе шкідливі речовини та збудники хвороб.
Вимагайте у продавця документи, які підтверджують якість іграшки: декларація про відповідність, санітарно-гігієнічний висновок. Відсутність цих документів повинна насторожити.
Іграшки слід купувати у спеціалізованих магазинах — це й буде гарантією того, що всі необхідні вимоги дотримані. На вулиці, ринку продавці рідко мають необхідну документацію на свій товар.
Звертаємо увагу на попередження про можливі небезпеку і ризики
На етикетках (ярликах), прикріплених до іграшок, або на пакуванні та в інструкціях, що додаються до іграшки, повинно міститися попередження про можливі небезпеку і ризики, пов’язані з використанням таких іграшок, та способи їх уникнення.
Розглянемо спеціальні попередження та позначення щодо обережності під час користування окремими категоріями іграшок.
При купівлі дитячої іграшки необхідно звертати увагу на такі попередження.
Тож, якщо ми говоримо про іграшки, то безпека дітей, а саме вибір безпечної іграшки, повністю залежить від уважності та відповідальності батьків. У програмі «Свідок Агенти» на телеканалі НТН начальниця управління захисту споживачів Держпродспоживслужби в Черкаській області Людмила Леус радить бути уважними при виборі іграшок. Це допоможе вам зберегти не лише святковий настрій, а й здоров’я своїх дітей.